کدخبر : 6069 |

سی و هفتمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم در تبریز آغاز به کار کرد


سی و هفتمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم روز چهارشنبه با شرکت 470 نفر از نخبگان و چهره های برتر قرآنی کشور در رشته های حفظ، قرائت، ترتیل و مفاهیم در سالن اجتماعات مصلی اعظم امام خمینی (ره) تبریز آغاز شد.

به گزارش بقاع نیوز از استان آذربایجان شرق،سی و هفتمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم روز چهارشنبه با شرکت ۴۷۰ نفر از نخبگان و چهره های برتر قرآنی کشور در رشته های حفظ، قرائت، ترتیل و مفاهیم در سالن اجتماعات مصلی اعظم امام خمینی (ره) تبریز آغاز شد، از این تعداد ۲۵۰ شرکت کننده برادر و ۲۲۰ شرکت کننده خواهر هستند که پس از انجام یک هزار و ۹۲۰ مسابقه در ۳۸۱ شهرستان و ۲۸۰ مسابقه استانی در ۳۱ استان به این دوره از رقابت های قرآنی راه یافته اند.

قبل از آغاز رسمی مراسم افتتاحیه سی و هفتمین دوره مسابقات سراسری قرآن نیز «احمد شحات احمد السید» قاری مصری آیاتی را تلاوت کرد.

به گزارش آناج در این مراسم ۴۷۰ ‌شرکت‌کننده، دا‌و‌ر و چهره‌های شاخص قرآنی حضور داشته و مراسم توسط شبکه‌های قرآن، العالم، کوثر، شما و سهند و رادیو قرآن و ۱۵۰ عکاس و خبرنگار به‌صورت پخش زنده مخابره می‌شود.

همچنین در مراسم افتتاحیه این دوره از مسابقات قرآن کریم، پیام تصویری آیت‌الله‌العظمی جوادی آملی پخش شد.

نفرات برتر هر رشته به عنوان نماینده جمهوری اسلامی ایران در مسابقات بین المللی که اواخر رجب و اوایل شعبان در سال ۹۴ برگزار می شود، شرکت می کنند.

این مسابقات با پذیرش و استقبال از شرکت کنندگان در سالن اجتماعات مصلی امام خمینی (ره) تبریز با سخنرانی رییس سازمان اوقاف و امور خیریه کشور در حال برگزاری است و روز یازدهم همین ماه نفرات برتر در آیین پایانی آن معرفی می شوند.

همچنین ظرفیت های قرآنی استان در قالب نمایشگاهی در ۴۶ غرفه برای علاقه مندان در محل برگزاری مسابقات ارایه می شود.

در حاشیه این مسابقات همایش استاد شهریار و قرآن هفتم اسفند ماه جاری در مجتمع فرهنگی و هنری ۲۹ بهمن تبریز و همچنین همایش علامه طباطبایی و قرآن در دهم اسفند برگزار و همزمان با آیین پایانی این مسابقات دانشکده قرآنی در تبریز به صورت رسمی افتتاح و تا پایان مسابقات ۲۰۰ محفل مختلف قرآنی در استان برگزار می شود.

شبکه های قرآن، شما، العالم، الکوثر و سهند این مسابقات را پوشش خواهند داد، ضمن اینکه اخبار و اطلاعات مسابقات هر روز به صورت مجازی در اختیار مخاطبان قرار گرفته و خبرنامه مسابقات منتشر خواهد شد.

مربوطه به : اخبار ویژهاخبارقرآنیاستان آذربایجان شرقیتبریزاخبار

کلمات کلیدی: , ,

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :