کدخبر : 6000 |
مدیرکل ارشاد استان زنجان:

گرامیداشت و تعظیم شعائر اسلامی هدف وزارت فرهنگ است


مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان گفت: گرامیداشت و تعظیم شعائر اسلامی و بزرگداشت ائمه یکی از اهداف بلند وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است.

به گزارش بقاع نیوز از زنجان، ناصر مقدم ظهر امروز در مراسم افتتاحیه نخستین جشنواره ملی حضرت زینب (س) اظهار داشت: نخستین جشنواره ملی حضرت زینب (س) به همت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و با حضور علاقه‎مندان برگزار شده است.

وی با بیان اینکه این جشنواره در زمینه حضرت زینب (س) نخستین جشنواره سراسری در کشور محسوب می‎شود، افزود: مردم استان زنجان به‌عنوان پایتخت شور و شعور حسینی در شادی و غم ائمه اطهار (ع) شریک است و همان‌طور که در ماه محرم عزاداری‎های بزرگی را برگزار می‎کنند در جشن ائمه نیز با برگزاری چنین جشنواره‎‏هایی خود را در شادی ائمه اطهار سهیم می‎دانند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان پرداختن به ابعاد مختلف حضرت زینب (س) بخشی از این جشنواره است، افزود: در طول تاریخ انقلاب‎های بزرگی رخ داده است که غالبا ماندگار نبوده و تنها نهضت امام حسین (ع) بعد از گذشت یک هزار و 400 سال ماندگار شده است که این امر نیز با پیام‎رسانی حضرت زینب کبری(س) محقق شده است.

مقدم با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی در ادامه این نهضت به پیروزی رسید، افزود: هر نهضتی که الهی باشد قطعا ماندگار خواهند ماند، انقلاب اسلامی برگرفته از فرهنگ عظم عاشورا است که پیام آن را به جهانیان ابلاغ می‎کند.

وی با بیان اینکه این حضرت جزو معدود افرادی است که نام ایشان از سوی خداوند متعال انتخاب شده است، تصریح کرد: ابعاد شخصیتی این حضرت بسیار زیاد است و باید به همه این ابعاد از سوی محققان و پژوهشگران پرداخته شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان با اشاره به اینکه از نبود امر به معروف و نهی از منکر رنج می‎بریم افزود: در زمینه عفاف و حجاب نیز با مشکلاتی مواجه هستیم که وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به‌دنبال اجرای برنامه‎های تاثیرگذار است.

مقدم گفت: این جشنواره در چهار بخش مقاله، داستان، شعر و دل‎نوشته برگزار شده است که فردا برترین‎های آن با حضور علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی معرفی می‎شوند.

وی با بیان اینکه گرامیداشت و تعظیم شعائر اسلامی و بزرگداشت ائمه یکی از اهداف بلند وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است که در این زمینه گام‎های مطلوبی برداشته شده است، افزود: در استان زنجان نیز این سیاست‎ها پیگیری می‎شود و در طی یکسال گذشته در این زمینه برگزار شده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان تجلیل از آیت‎الله محمد خاتمی و آیت‎الله محمدی‌اصل را از برنامه‎های اجرا شده از سوی این اداره کل عنوان کرد و گفت: در سال‎های آینده نیز این برنامه برگزار می‎شود.
– See more at: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13931204000598#sthash.kbXczEbf.dpuf

مربوطه به : اخبار ویژهزنجانمعرفی بقاع متبرکه ایران اسلامیاخبار وقفاخبارآخرین عناویناستان زنجان

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :