کدخبر : 5998 |
معاون قرآن و عترت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خبر داد

اهتمام دولت یازدهم در زمینه ارتقای سطح فعالیت‌های قرآنی در جامعه


معاون قرآن و عترت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اهتمام دولت یازدهم در زمینه ارتقای سطح فعالیت‌های قرآنی و علمی‌تر کردن آنها افزود: این امر باید برای جوانان جذاب‌تر شود

به گزارش بقاع نیوز از زنجان، حجت‌الاسلام محمدرضا حشمتی در مراسم اختتامیه جشنواره ملی شکوه شکیبایی با تقدیر از مسئولان استان زنجان در برگزاری جشنواره ملی شکوه شکیبایی اظهار کرد: این جشنواره در قالب مقاله، شعر، دل‌نوشته برگزار شد.
وی با بیان اینکه قریب به 400 اثر به دبیرخانه این جشنواره ارسال شده است، تصریح کرد: این آثار در قالب شعر، مقاله، شعر ترکی و قالب داستان بود.
معاون قرآن و عترت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به ویژگی‌های شخصیتی حضرت زینب (س) اضافه کرد: مصداق بالاتر از حضرت زینب(س) برای تفسیر آیاتی که درباره صبر در قرآن آمده است وجود ندارد.
وی با اشاره به اینکه حضرت زینب (س) مصداق کامل دین هستند، افزود: حضرت زینب (س) اسوه صبر و استقامت هستند و برگزاری جشنواره نیز در راستای معرفی بیشتر این بزرگوار صورت گرفته است.
حشمتی همچنین با تاکید بر اینکه ارتقای سطح فرهنگی اظهار کرد: علمی‌ کردن فعالیت‌ها در حوزه دین نیز از دیگر فعالیت‌هایی است که وزارت ارشاد انجام می‌دهد.
وی با اشاره به اهتمام دولت یازدهم در زمینه ارتقای سطح فعالیت‌های قرآنی وعلمی‌تر کردن آنها افزود: این امر باید برای جوانان جذاب‌تر شود.
معاون قرآن و عترت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه حضرت زینب (س) الگوی صبر و پایداری هستند، گفت: صبر باید به عنوان فرهنگ در جامعه نهادینه شود و آن را در جامعه تقویت کنیم.
وی با تاکید بر اینکه بخش اعظمی از فعالیت‌های فرهنگی کشور در عرصه دینی اجرایی می‌شود، افزود: جشنواره مدهامتان نیز در دو روز گذشته برگزار شد.
حشمتی ادامه داد: اختتامیه این جشنواره فردا در تبریز برگزار می‌شود و برپایی این جشنواره‌ها سبب تولید آثار هنری در عرصه دین می‌شود.
زهرا رسولی- خبرنگار بقاع نیوز- زنجان

مربوطه به : اخبار ویژهزنجانمعرفی بقاع متبرکه ایران اسلامیاخبار وقفاخبارآخرین عناویناستان زنجان

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :