کدخبر : 5976 |

همزمان با ولادت حضرت زینب(س) سالگرد تاسیس مرکز نیکوکاری درمرند


ویژه برنامه ای به مناسبت ولادت حضرت زینب (س) و اولین سالگرد تاسیس مرکز نیکوکاری حضرت فاطمه زهرا(س) در شب ولادت بانوی صبر استقامت در محل مسجد حضرت فاطمه زهرا (س) بعد از نماز مغرب وعشاء با حضور رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) وخیرین برگزار شد.

به گزارش بقاع نیوز از استان آذربایجان شرقی، حجت الاسلام والمسلمین جواد افسر بیگی مسئول مرکز نیکوکاری حضرت فاطمه زهرا(س) ضمن عرض تبریک ولادت حضرت زینب(س) گزارشی از عملکرد یک ساله مرکز نیکوکاری حضرت فاطمه زهرا(س) ارائه نمود .
ایشان حفظ آبروی مومن را اصلی ترین هدف مرکز نیکوکاری بیان کرد و افزود ،مرکز نیکوکاری محلات پیوندی بین نیازمندان و نیکوکاران و بستری برای امور مشارکتی و حمایتی مردم است. پیش از آنکه نیازمندان ادعا کنند باید به فکر آبرومندان باشیم و تدابیری اندیشیده شود که مشکلات آنان زودتر مرتفع شود
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) مرند در این مراسم ضمن تبریک ولادت حضرت زینب(س) هدف کمیته امداد امام خمینی (ره) را مردمی بودن آن بیان کرد و افزود، کارها را باید به دست مردم بسپاریم و کمیته در این زمینه فقط نقش هدایتی دارد.
شجاعی مهر برگزاری کلا سهای آموزشی علمی و فنی در مراکز فنی حرفه ای را برای خانواده های نیازمند در جهت توانمندی پایدار بیان کرد و افزود در جهت توانمند سازی و حرفه آموزی خانوده های بی بضاعت و جلوگیری از برخی از آسیب های اجتماعی این کلاس ها فعال میشوند.
رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) مرند در این مراسم گفت: مرکز نیکوکاری حضرت فاطمه زهرا(س) اولین مرکز نیکوکاری در سطح شهرستان مرند بود که یک سال پیش در مسجد حضرت فاطمه زهرا(س) تاسیس شد که با فعالیتهای موثری که داشت در سطح استان برترین مرکز نیکوکاری شناخته شده که جا دارد از مسئولین این مرکز نهایت تشکر را داشته باشیم
در ادامه افزود مراکزی نیکوکاری دیگر نیز در شهرهای زنور، بناب و کشکسرای تاسیس شدند که در نظر داریم مراکز دیگری هم در شهرستان مرند به همت نیکوکاران و خیرین تاسیس و تعداد مراکز را افزایش دهیم.
وی گفت : هم اکنون 40 هزار نفر جمعیت استان در قالب 19هزار 500خانوار زیرپوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) هستند.
مرکز نیکوکاری حضرت فاطمه زهرا(س) مرند اولین مرکز نیکوکاری است که به همت کمیته امداد، با هدف تبلیغ و ترویج سنت های حسنه اسلامی از جمله انفاق، احسان و اکرام، شناسایی خیرین ، شناسایی نیازمندان واقعی و ارائه خدمات مددکاری عمومی به نیازمندان در سال 92 سالروز ولادت حضرت زینب (س) تاسیس شده که یکسال از فعالیت این مرکز میگذرد.
اجرای گروه تواشیح ناعم، مدیحه سرایی در مدح حضرت زینب(س) توسط آقای کریم پور ، شعرسرایی آقای اصغر قربانزاده و اهدا لوح تقدیر به خیرین و فعالان مرتبط با مرکز نیکوکاری از دیگر برنامه هایی بود که ر این مراسم برگزار شد.
در آخر مراسم نظر به اعلام مسئول مرکز نیکوکاری درجهت تامین کمک هزینه تهیه جهزیه 10 نوعروس مبالغی از حاضرین و خیرین جمع آوری شد که با استقبال خوبی مواجه شد همچنین رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) از کمک 5 میلیون ریالی به هر یک جهزیه ها اعلام آمادگی کرد در صورت تحت پوشش بودن این عزیزان درکمیته امداد امام خمینی(ره).

محمد بابایی،خبرنگار بقاع نیوز ،آذربایجان شرقی

مربوطه به : اخبار ویژهاخبارپایگاهاخبارمرند

کلمات کلیدی: , ,

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :