کدخبر : 5951 |

طرح آرامش بهاری در بالغ بر 100 بقعه متبرکه استان قزوین برگزار می شود


مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قزوین گفت: همزمان با ایام نوروز سال ۹۴، طرح ملی آرامش بهاری در بالغ بر 100 امامزاده و بقعه متبرکه شاخص و بین راهی این استان برگزار می شود.

به گزارش بقاع نیوز ازاستان قزوین ، حجت الاسلام مصطفی نوروزی در جلسه استانی طرح آرامش بهاری و سوگواره یاس نبوی ، با اشاره به برگزاری طرح آرامش بهاری در امامزاده و بقاع متبرکه شاخص استان همزمان با تعطیلات نوروزی، اظهار داشت: این طرح در بالغ در 100 امامزاده استان از بیست و هشتم اسفندماه امسال آغاز شده و تا پانزدهم فروردین ماه سال آینده ادامه خواهد داشت.
به گفته وی طرح آرامش بهاری در راستای عمل به رهنمون های رهبر معظم انقلاب مبنی بر تبدیل بقاع متبرکه به قطب های فرهنگی و با هدف ایجاد آسایش برای زائران و مسافران نوروزی، بهره برداری معنوی از فضای امامزاده ها و بقاع متبرک، معرفی امامزادگان و ترویج فرهنگ وقف و فرهنگ‌سازی در زمینه‌های مختلف مذهبی و اجتماعی برگزار می شود.
حجت الاسلام نوروزی برگزاری آیین لحظه تحویل سال و برنامه های ویژه نوروزی، برپایی خیمه های معرفت، امکان اسکان موقت زائران، برگزاری نمایشگاه های فرهنگی، مسابقات قرآنی، توزیع بسته‌های فرهنگی، اجرای سخنرانی، ارائه مشاوره‌های قرآنی، برگزاری ادعیه، نماز جماعت و … را از جمله برنامه های پیش بینی شده در این طرح برشمرد که با حضور مردم و مسافران و زائران در امامزاده های استان برگزار می شود.
وی در ادامه با اشاره به تقارن تعطیلات نوروزی ۹۴ با ایام فاطمیه و شهادت حضرت فاطمه(س)، افزود: به همین دلیل امسال طرح آرامش بهاری به صورت همزمان با سوگواره یاس نبوی در امامزاده های استان برگزار می شود.
حجت الاسلام نوروزی افزود: در این راستا برنامه هایی از قبیل مشاوره وقف، ترويج فرهنگ فاطمي، قرائت زيارت حضرت زهرا(س) در مراسم تحويل سال، هفت سين فاطمي و شام غريبان حضرت زهرا(س) در نظر گرفته شده است.
وی با تصریح کرد: به سبب این تقارن باید حرمت عزاداری شهادت حضرت فاطمه(س) در زمان برگزاری طرح آرامش بهاری در امامزاده ها و بقاع متبرکه حفظ شود.
حجت الاسلام نوروزی در ادامه با اشاره به این که برنامه های طرح آرامش بهاری و سوگواره یاس نبوی در امامزاده های قزوین با عاملیت و مدیریت روحانیان برگزار می شود، اضافه کرد: در این راستا روحانیون مبلغ از حوزه های علمیه قم و مشهد و نیز مدارس علمیه بومی استان به امامزاده ها و بقاع متبرک محل برگزاری طرح های آرامش بهاری اعزام خواهند شد.

مربوطه به : اخبار ویژهاخبارپایگاهمعرفی بقاع متبرکه ایران اسلامیاستان قزوینآخرین عناوین

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :