کدخبر : 5952 |
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان خبر داد

ارسال 400 اثر به جشنواره «شکوه شکیبایی» حضرت زینب (س)


مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان از ارسال حدود 400 اثر به جشنواره «شکوه شکیبایی» حضرت زینب (س) خبر داد.

به گزارش بقاع نیوز از زنجان، ناصر مقدم با اشاره به برگزاری نخستین جشنواره «شکوه شکیبایی» در زنجان اظهار داشت: نخستین جشنواره شکوه شکیبایی همزمان با ولادت حضرت زینب (س) امسال به صورت ملی و سراسری در استان زنجان برگزار می‌شود.
وی هدف برگزاری این جشنواره را توسعه و ترویج فرهنگ عاشورایی و حمایت از پدیدآورندگان این حماسه و گسترش در حوزه دین عنوان کرد.
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان با بیان اینکه این جشنواره در دو حوزه اصلی و جنبی برگزار می‌شود، تصریح کرد: حوزه اصلی جشنواره «شکوه شکیبایی» دارای چهار محور است.
مقدم برنامه‌‌های اصلی جشنواره «شکوه شکیبایی» را در حوزه‌های مقاله، دلنوشته، شعر و داستان عنوان کرد و گفت: مراسم اختتامیه این جشنواره با حضور علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و مسئولان ارشد استانی برگزار می‌شود.
وی مشاعره شعر حضرت زینب(س) با حضور دکتر آذر و برگزاری جشن ویژه ولادت حضرت زینب (س) در مسجد زینبیه اعظم با حضور اقشار مختلف را از برنامه‌های جنبی این جشنواره عنوان کرد.
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان با اشاره به اینکه تاکنون در حدود 400 آثار به جشنواره «شکوه شکیبایی» ارسال شده است، خاطرنشان کرد: بیشترین آثار ارسالی در زمینه شعر فارسی، دلنوشته و مقاله است.
مقدم با بیان اینکه آثار ارسالی در حوزه داستان و شعر ترکی کم است، اضافه کرد: در حوزه داستان و دلنوشته ترکی نیز مشارکت زیادی وجود ندارد.
وی با اشاره به اینکه گستره ارسال آثار از سراسر کشور مطلوب است، ادامه داد: آثار ارسال شده و مجموعه صحبت‌های صاحبنظران در مراسم افتتاحیه و اختتامیه به صورت کتاب منتشر و در بین علاقمندان توزیع خواهد شد.
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان با اشاره به اینکه نخستین جشنواره شکوه شکیبایی به صورت منظم در حال شکل‌گیری و برگزاری است، افزود: امیدواریم این جشنواره سال آینده با توان و گستره بیشتری در استان زنجان برگزار شود.
زهرا رسولی- خبرنگار بقاع نیوز- زنجان

مربوطه به : اخبار ویژهزنجانمعرفی بقاع متبرکه ایران اسلامیاخبار وقفاخبارآخرین عناویناستان زنجان

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :