کدخبر : 5933 |

ضرورت توجه به سبک زندگی قرآنی


حجت الاسلام سیدشهاب الدین حسینی در همایش قرآنی نجم الهدی در تبریز گفت:حرکت های قرآنی سال های اخیر مثال زدنی است و در حال حاضر بیش از 500موسسه قرآنی در سطح استان فعالیت می کنند.

به گزارش بقاع نیوز از استان آذربایجان شرقی، حسینی با اشاره به اقدامات شاخص مجموعه قرآنی نجم الهدی اظهارکرد: جای خالی چنین مجموعه های به شدت احساس می شد و خداوند را شاکریم که امروز برنامه ای در سطح ویژه توسط این مجموعه در حال انجام است.

حجت الاسلام حسینی گفت: آموزش های اولیه قرآن کریم مقدمه تدبر در قرآن است و امیدواریم این اقدامات سر آغاز اقدامات شاخص در خصوص تفکر وتدبر در قرآن کریم باشد.
وی افزود: در سال 91 تعداد یکهزار و 400 متسابق در مسابقات شهرستانی و استانی آذربایجان شرقی شرکت کرده بودند که در سال جاری این آمار با رشد قابل توجهی به 103 هزار نفر رسیده است.
مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان با اشاره به برگزاری سی و هفتمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم در تبریز گفت: تبریز از ششم تا 11 اسفند ماه میزبان حدود 500 متسابق از سراسر ایران است که مسابقات آقایان در مصلی اعظم تبریز و مسابقات بانوان در مجتمع فرهنگی پتروشیمی تبریز برگزار خواهد شد.
حجت الاسلام حسینی ادامه داد: در آستانه بزرگترین این رویداد فرهنگی- قرآنی، اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اقدام به برگزاری بیش از 200 محفل قرآنی کرده است.
وی از برگزاری همایش علامه طباطبایی و قرآن همزمان با برگزاری این مسابقات خبر داد و گفت: برگزاری نشست ها و همایش های تخصصی حوزه قرآن با حضور قاریان بین المللی در سطح استان در حال برگزاری است.

محمد بابایی -خبرنگار بقاع نیوز -آذربایجان شرقی

مربوطه به : اخبار ویژهاخبارپایگاهاخبارقرآنیاستان آذربایجان شرقیآخرین عناوین

کلمات کلیدی: , ,

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :