کدخبر : 5851 |

امروز آستان مقدس امامزادگان به مرکز تبلیغ فرهنگ اسلامی تبدیل شده‌اند


بقاع نیوز:استاد برجسته حوزه علمیه قم با بیان اینکه آستان مقدس امامزادگان مرکز تبلیغ فرهنگ اسلامی ‏شده‌اند گفت: این اقدام سازمان اوقاف جای تقدیر و تشکر دارد.

e31

به گزارش بقاع نیوز ازاستان قم، آیت‌الله حسین نوری همدانی امروز در جمع مدیرکل و مدیران اداره کل اوقاف و امور خیریه استان قم اظهار داشت: انقلاب اسلامی ایران برکات و آثاری فراوانی برای مردم ایران و منطقه به همراه داشته است، در 22 بهمن شاهد وفاداری مردم به انقلاب و رهبری بودیم و راهپیمایی امسال هم وحدت ملت ایران را به جهانیان نشان داد و در واقع پیام وحدت ‏و اتحاد اقشار مختلف جامعه اسلامی به دنیا انتقال داده شد‎.‎

او افزود: استکبار جهانی نسبت به حرکت ‌های مردم ایران شناخت پیدا کرده و به همین دلیل درصدد مقابله با جمهوری اسلامی است؛ باید توجه داشته باشیم جریان های مردمی دارای ظاهر و باطنی خاص هستند و انقلاب اسلامی نیز تحول در فرهنگ ‏مردم را به عنوان یکی از شاخصه‏‌‏ها به همراه داشته است.

آیت‏‌‏الله نوری همدانی در بخش دیگری از سخنان خود به ضرورت توجه ویژه به بقاع متبرکه اشاره کرد و گفت: باید به جایی برسیم که هر امامزاده به مرکزی فرهنگی مبدل شود.

این مرجع تقلید ادامه داد: ‏افرادی که برای زیارت در بقاع متبرکه حضور می‏‌‏یابند باید به این مقوله هم توجه کنند که چرا در طول تاریخ، فرزندان اهل بیت(ع) به ایران و شهر قم می آمده‏‌‏اند و در اینجا زندگی می‏‌‏کرده اند.

او با بیان اینکه امامزادگان و نوادگان و فرزندان ائمه اطهار(ع) در هر ‏کجای ایران اسلامی قدم گذاشتند مورد تکریم مردم قرار گرفتند عنوان داشت: ایرانیان در طول تاریخ اموال فراوانی را در راه تکریم امامزاده‌ ها تقدیم کرده اند.

آیت‏‌‏الله نوری همدانی با بیان اینکه ‏در هیچ کشوری به اندازه حتی یک شهر ایران موقوفه وجود ندارد گفت: این امر نشان‏‌‏دهنده علاقه مردم به ‏اهل بیت(ع) است.

استاد حوزه علمیه قم در ادامه خواستار تبلیغات فرهنگی در بقاع متبرکه شد و افزود: این امر نیازمند مدیریت فرهنگی صحیح و قوی است و در این زمینه باید تدابیر مناسبی اندیشه شود که تاکنون نیز همینگونه بوده است.

او با بیان اینکه آستان مقدس امامزادگان مرکز تبلیغ فرهنگ اسلامی ‏شده‌اند خاطرنشان کرد: این اقدام سازمان اوقاف جای تقدیر و تشکر دارد.

آیت‏‌‏الله نوری همدانی اضافه کرد: حرم اول اهل بیت(ع) ‏در ایران مشهد، حرم دوم قم و حرم سوم فارس است‎ که باید در این سه شهر تمهیدات لازم به منظور احیای موقوفات و تبدیل بقاع متبرکه به قطب فرهنگی صورت بگیرد.

این مرجع تقلید در خاتمه با بیان اینکه جایگاه تجربه در زندگی بالاتر از علم قرار دارد عنوان داشت: همواره برخی از مسئولان دارای تجربه خاصی هستند و به همین دلیل می توانند در عرصه‌‌های مختلف اقدامات خوبی را سازمان‌دهی کنند بنابراین باید از تجربه آنها همواره استفاده کرد.

مربوطه به : اخبار ویژهاخبارپایگاهمعرفی بقاع متبرکه ایران اسلامیاخبار وقفاخبارآخرین عناوین

کلمات کلیدی: ,

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :