کدخبر : 5848 |

امامزاده سید ابراهیم(ع) زنجان میزبان مسابقات اذان


معاون فرهنگی اداره‌کل اوقاف و امور خیریه استان زنجان خبر داد
امامزاده سید ابراهیم(ع) زنجان میزبان مسابقات اذانe31
معاون فرهنگی اداره‌کل اوقاف و امور خیریه استان زنجان از برگزاری مسابقات اذان، ابتهال و تواشیح در زنجان خبر داد.
به گزارش بقاع نیوز از زنجان حجت‌الاسلام فخرالدین خدابنده‌لو اظهار کرد: این مسابقات در راستای معرفی نفرات برتر به مسابقات کشوری، اذان، ابتهال و تواشیح برگزار شد.
وی با اشاره به اینکه مسابقات شهرستانی اذان، ابتهال و تواشیح پیش از این در شهرستان‌های مختلف استان برگزار شده بود، تصریح کرد: نفرات برتر در هر یک از این رشته‌ها و از هر شهرستان به مرحله استانی راه یافته بودند.
معاون فرهنگی اداره‌کل اوقاف و امور خیریه استان زنجان با بیان اینکه بر همین اساس مسابقات اذان و ابتهال در بخش برادران برگزار شد، اضافه کرد: این مسابقات در دو رده سنی زیر 16 سال و بالای 16 سال برگزار شد.
وی با بیان اینکه در هر یک از رده‌های سنی نفرات برتر مسابقات شهرستانی حضور داشتند، افزود: در رشته اذان زیر 16 سال حسین محبی، مهدی حیدری و علیرضا محمدی موفق به کسب رتبه‌های برتر شد.
خدابنده‌لو همچنین با اشاره به حضور نفرات برتر رشته اذان در رشته بالای 16 سال اظهار کرد: در این بخش نیز جواد مرشدی، سید رضا حسینی و کمال اسدی اول تا سوم شدند.
وی همچنین به برگزاری مسابقات ابتهال در استان نیز اشاره کرد و گفت: این مسابقات نیز همزمان با مسابقات ابتهال در استان برگزار شده و در پی برگزاری آن یوسف قاسمی، جواد مرشدی و علی قنبری به ترتیب اول تا سوم شدند.
معاون فرهنگی اداره‌کل اوقاف و امور خیریه استان زنجان در ادامه گزارشی از نحوه برگزاری مسابقات تواشیح در استان ارائه کرد و گفت: در بخش خواهران این دوره از مسابقات گروه تواشیح نور‌الزهرا زنجان، تواشیح گروه اسوه خدابنده و نورالضحی خدابنده به ترتیب رتبه‌های اول تا سوم را کسب کردند.
وی ادامه داد: همچنین در بخش برادران رشته تواشیح نیز گروه تواشیح معراج رتبه اول، گروه تواشیح طاها رتبه دوم و گروه تواشیح میعاد رتبه سوم را کسب کرد.
خدابنده‌لو با اشاره به اینکه از نفرات برتر انتخاب شده فقط یک نفر در هر رشته مجاز به حضور در مسابقات کشوری است، گفت: بر همین اساس در رشته‌های اذان و ابتهال سه نفر و در بخش تواشیح نیز دو گروه از بخش خواهران و برادران مجاز به حضور در مسابقات کشوری شدند.
وی از اهدای جوایزی به سایر گروه‌های برتر خبر داد و افزود: تجربیات سال‌های گذشته نشان‌دهنده این است که زنجان توانایی حضور در مسابقات کشوری را داشته و همواره در این مسابقات رتبه‌های خوب و قابل قبولی را کسب می‌کند.
وی همچنین از برگزاری مسابقات قرآن در رشته کشوری در اسفند ماه امسال خبر داد و گفت: در این مسابقات نیز اسفند ماه سال جاری برگزار می‌شود.
معاون فرهنگی اداره‌کل اوقاف و امور خیریه استان زنجان خاطرنشان کرد: در این دوره از مسابقات نمایندگان استان زنجان در هر بخش حضور خواهند داشت.
زهرا رسولی – خبرنگار بقاع نیوز – زنجان

مربوطه به : اخبار ویژهزنجانمعرفی بقاع متبرکه ایران اسلامیاخبارقرآنیاخبار وقفاخبارآخرین عناویناستان زنجان

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :