کدخبر : 5830 |

مشارکت 4 میلیارد ریالی مردم خدابنده در طرح مودت


رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان خدابنده خبر دادe31
مشارکت 4 میلیارد ریالی مردم خدابنده در طرح مودت
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان خدابنده از مشارکت چهار میلیارد ریالی مردم خدابنده در طرح مودت خبر داد.
حجت‌الاسلام حسن‌رضا محمدی اظهار کرد: طرح مودت با هدف بازسازی و توسعه امامزادگان در این اماکن متبرکه اجرایی می‌شود.
وی با اشاره به اینکه طرح مودت در راستای بهره‌گیری از مشارکت خیرین در بازسازی امامزادگان اجرا می‌شود، ادامه داد: هدف از اجرای این طرح حسنه شناساندن بهتر امامزادگان است.
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان خدابنده با تاکید بر اینکه با اجرای طرح مودت همه امور در راستای بازسازی و توسعه امامزادگان به صورت افتخاری و رایگان از سوی مردم و خیرین با همکاری هیئت امنا و اوقاف انجام می‌شود، عنوان کرد: خوشبختانه با اطلاع‌رسانی گسترده که انجام شده مشارکت مردم خیر خدابنده در این طرح مطلوب است.
وی در ادامه با ارائه گزارشی از نحوه اجرایی شدن طرح مودت در خدابنده اظهار کرد: بر اساس بررسی‌های به عمل آمده پیکر مطهر 62 امامزاده والامقام در خدابنده مدفون است.
محمدی با اشاره به اینکه برخی از این بقاع شاخص بوده و از راه ارتباطی مناسبی برخوردار هستند، عنوان کرد: برخی از بقاع نیز به علت قرار گرفتن در مناطق دوردست به امکانات رفاهی مجهز نیستند که در همین راستا طرح مودت اجرایی می‌شود.
وی با بیان اینکه در همین راستا امسال طرح مودت در جوار 12 بقعه متبرکه شهرستان خدابنده اجرایی شده است، گفت: میزان مشارکت خیرین در این طرح چهار میلیارد ریال برآورد شده است.
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان خدابنده با اشاره به اینکه از جمله امور عمرانی انجام شده در شهرستان خدابنده اجرای طرح توسعه بقعه حضرت قیدار نبی (ع) است، تصریح کرد: در قالب این طرح برخی از املاک اطراف این بقعه خریداری شده و به منظور توسعه آن استفاده خواهد شد.
وی با اشاره به اینکه بقعه قیدار نبی (ع) قطب گردشگری مذهبی استان زنجان است، عنوان کرد: به منظور جذب گردشگران بیشتر و همچنین ایجاد امکانات رفاهی بیشتر برای زائران مذهبی طرح توسعه‌ای در این بقعه اجرایی می‌شود.
محمدی با اشاره به اینکه طی سنوات گذشته فاز نخست طرح توسعه آن در شهرستان اجرایی شده است، گفت: سایر عملیات عمرانی نیز در این بقعه در حال انجام است.
وی با بیان اینکه امسال از محل اجرای طرح مودت در امامزاده حمزه (ع) زاغج 450 میلیون ریال کمک مردمی جمع‌آوری شده است، خاطرنشان کرد: امسال طرح مودت در امامزاده سید ابراهیم (ع) آغاجری نیز اجرایی شد.
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان خدابنده گفت: بر اساس آمار گرفته شده میزان مشارکت مردم در امامزاده سید ابراهیم (ع) آغاجری 150 میلیون ریال بوده است.
وی همچنین از اجرای طرح مودت در بیت‌الرقیه (س) نیز خبر داد و افزود: امسال در قالب طرح مودت یک میلیارد و 300 میلیون ریال نذورات مردمی جمع‌آوری شده است.
محمدی امامزاده کلثوم، امامزاده علی و ابراهیم (ع) توپقره، بقعه متبرکه مریم (س) را نیز از دیگر اماکن مقدس هدف اجرای طرح مودت اعلام کرد و گفت: خوشبختانه مردم خیر شهرستان همت والایی در بازسازی و توسعه امامزادگان دارند.
وی خاطرنشان کرد: در برخی از امامزادگان عملیات فیزیکی و ساختمانی بیش از 90 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و این امر نشان از همت والای مردم شهرستان در ساخت و بازسازی امامزادگان است.
زهرا رسولی- خبرنگار بقاع نیوز- زنجان

مربوطه به : اخبار ویژهزنجانمعرفی بقاع متبرکه ایران اسلامیاخبار وقفاخبارآخرین عناویناستان زنجان

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :