کدخبر : 5817 |

نصب ضریح امامزاده اسماعیل (ع) شناط با 600 میلیون ریال اعتبار


رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان ابهر خبر دادe31
نصب ضریح امامزاده اسماعیل (ع) شناط با 600 میلیون ریال اعتبار
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان ابهر از نصب ضریح امامزاده اسماعیل (ع) شناط با 600 میلیون ریال اعتبار خبر داد.
به گزارش بقاع نیوز از زنجان، حجت‌الاسلام صفدر الله‌وردی در جریان نصب ضریح جدید امامزاده اسماعیل (ع) شناط اظهار کرد: اوقاف و امور خیریه به عنوان متولی امور امامزادگان فعالیت‌های بسیاری را در این مکان‌های مقدس اجرایی می‌کند.
وی با اشاره به اینکه اوقاف در راستای جلب گردشگران مذهبی و شناسایی بهتر امامزادگان اقدامات عمرانی متعددی در آستان مقدس امامزادگان اجرایی می‌کند، بیان کرد: طی سنوات گذشته فعالیت‌های عمرانی در اغلب امامزادگان ابهر اجرایی شده است.
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان ابهر با بیان اینکه پیکر مطهر 25 امامزاده والا مقام در شهرستان ابهر مدفون است، اضافه کرد: از این تعداد تاکنون برای شش امامزاده شهرستان ضریح ساخته شده است.
وی خاطر‌نشان کرد: نصب ضریح برای آستان مقدس امامزادگان باهمکاری اوقاف و همچنین مشارکت مردم انجام شده است.
الله‌وردی در ادامه به بیان جزئیاتی در زمینه ضریح امامزاده اسماعیل (ع) شناط پرداخت و گفت: برای شناسایی بهتر این امامزاده و همچنین جذب گردشگران و زائران مذهبی ضریح جدید برای این امامزاده ساخته شده است.
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان ابهر با اشاره به اینکه 600 میلیون ریال برای ساخت ضریح این امامزاده والا مقام هزینه شده است، تصریح کرد: از این میزان 250 میلیون ریال توسط اوقاف تامین شده است.
وی اضافه کرد: مابقی مبلغ برای ساخت ضریح این امامزاده نیز از محل کمک‌های مردمی که در صندوق امامزاده موجود بود، تامین شده است.
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان ابهر با اشاره به ویژگی‌های ضریح ساخته شده اضافه کرد: طرح این ضریح شبیه به ضریح حرم مطهر امام رضا (ع) ساخته شده است.
وی با اشاره به اینکه ضریح این امامزاده نقره و طلا است، گفت: بخش‌های از ضریح امامزاده نقره و 30 مثقال آن نیز طلا است.
الله‌وردی با تقدیر از خیرین و مردم شهرستان در اهدای نذورات به این امامزاده و کمک به ساخت ضریح آن بیان کرد: کمک‌های مردمی تاثیر بسزایی در توسعه امامزادگان دارد.
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان ابهر ادامه داد: هر قدر فضای امامزادگان بهتر ساخته شده و توسعه پیدا کند، گردشگران مذهبی افزایش یافته و امامزادگان نیز بیش از پیش شناخته می‌شوند.
زهرا رسولی- خبرنگار بقاع نیوز- زنجان

مربوطه به : اخبار ویژهزنجانمعرفی بقاع متبرکه ایران اسلامیاخبار وقفاخبارآخرین عناویناستان زنجان

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :