کدخبر : 5819 |

بازسازی 100 امامزاده در استان زنجان


مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان زنجان خبر داد
بازسازی 100 امامزاده در استان زنجانe31
مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان زنجان از بازسازی و توسعه 100 امامزاده در استان زنجان خبر داد.
به گزارش بقاع نیوز از زنجان، حجت‌الاسلام علی باقری در مراسم نصب ضریح امامزاده اسماعیل (ع) شناط اظهار کرد: استان زنجان از نعمت وجود 126 امامزاده برخوردار است.
وی با اشاره به اینکه امامزادگان در مناطق و شهرستان‌های مختلف استان هستند، بیان کرد: اوقاف به عنوان متولی امور امامزادگان اقدامات مختلفی را توسعه و بازسازی امامزادگان انجام می‌دهد.
مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان زنجان با اشاره به اینکه با تلاش اداره کل اوقاف استان زنجان طی چند سال گذشته 100 امامزاده استان بازسازی و تعمیر شده‌ است، گفت: در این قالب یا فضای امامزادگان توسعه یافته و یا نصب ضریح انجام شده است.
باقری همچنین از انجام اقدامات در راستای بازسازی امامزادگان نیز خبر داد و افزود: در این زمینه نیز با خرید برخی از واحدهای مجاور امامزادگان اقدامات توسعه‌ای در این مکان‌های مقدس صورت گرفته است.
وی همچنین از نصب دوربین‌های مدار بسته در امامزادگان استان خبر داد و اضافه کرد: این دوربین‌ها به منظور امنیت بیشتر امامزادگان و زائران نصب شده است.
مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان زنجان در بخش دیگری از سخنان خود به اجرای طرح مودت در امامزادگان استان اشاره کرد و گفت: در این طرح مردم به صورت رایگان نسبت به انجام امور عمرانی امامزادگان اقدام می‌کنند.
باقری خاطر‌نشان کرد: با تلاش انجام شده امسال در اغلب امامزادگان طرح مودت اجرایی شده و خوشبختانه مشارکت مردم نیز مطلوب بوده است.
وی ادامه داد: با اجرایی شدن طرح مودت اقدامات توسعه‌ای در امامزادگان به صورت رایگان و افتخاری از سوی خیرین و مردم انجام شده است.
مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان زنجان همچنین از نصب ضریح امامزاده اسماعیل (ع) شناط خبر داد و اضافه کرد: این ضریح همانند، ضریح حرم امام رضا (ع) ساخته شده است.
وی در بخش پایانی سخنان خود به برنامه‌های اجرایی در جوار آستان مقدس امامزادگان استان نیز اشاره کرد و اظهار داشت: در طول سال 35 برنامه فرهنگی در جوار آستان مقدس امامزادگان اجرا می‌شود.

مربوطه به : اخبار ویژهزنجانمعرفی بقاع متبرکه ایران اسلامیاخبار وقفاخبارآخرین عناویناستان زنجان

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :