کدخبر : 5807 |

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران: میان‌دورود 175 مکان وقفی دارد


به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان مازندران، حجت‌الاسلام ستار علیزاده عصر دیروز در نشست شورای اداری این شهرستان با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی بزرگ‌ترین عنایت و نعمت خداوند به مردم ایران اسلامی بود، افزود: مردم ایران تا پیش از انقلاب اسلامی به دلیل وجود حاکمان فاسد و وابسته فرصت بروز و ظهور در عرصه‎های جهانی پیدا نکرده بودند.

به گزارش بقاع نیوز:مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران با بیان اینکه امروز جهان به جمهوری اسلامی ایران توجه کافی دارد، افزود: در اغلب زمینه‏‌ها به پیشرفت‎هایی رسیده‌ایم که برخی اوقات درخواست‌های تحقیرآمیزی از ملت ایران برای ارائه کمک‎های علمی و فناوری به دیگر کشورها به مسئولان ما ارائه می‎شود.

این مسئول به وجود قانون کاپیتولاسیون در گذشته و تحقیر ملت ایران توسط غربی‎ها اشاره کرد و اعتراض امام راحل به این قانون را نقطه عطف مبارزات ایشان دانست.

علیزاده با تشریح آماری و مقایسه‎ای وضعیت کنونی علمی و فناوری در کشور با وضعیت موجود در رژیم پهلوی تصریح کرد: این پیشرفت‎ها به برکت انقلاب اسلامی محقق شده است اما برخی اوقات دیده می‎شود قلم‎هایی در پی تطهیر رژیم وابسته و فاسد گذشته هستند که آن قلم‎ها باید شکسته شوند.

وی به وظیفه سنگین مسئولان در دفاع از انقلاب و ارزش‎های آن اشاره کرد و افزود: اگر انقلاب نبود معلوم نبود ما مسئولان الان کجا بودیم و این احترام امروز را نداشتیم.

این مسئول از وجود 23 بقعه و 14 موقوفه منفعتی در این شهرستان همچنین سهمیه مصوب پنج موقوفه جدید وثبت هشت موقوفه جدید، 81 مسجد و 44 حسینیه و تکیه در میان‌دورود خبر داد.
وی با اشاره به اهمیت و جایگاه وقف در نظام اسلامی گفت: وقف و موقوفات برای همه مردم است و هر کس با مکان وقفی و موقوفه به نوعی در ارتباط است و این وظیفه و مسئولیت شرعی  ایجاب می کند تا در تبلیغ و ترویج ان همه مشارکت نمایند و بسی شوند و قطعا آثار وبرکات وقف به جامعه برگشت خواهد کرد.

بر اساس این گزارش، از شهرستان میان‌دورود در پایان این جلسه از بنای نوساز بقعه امامزادگان حلیمه و سلیمه معروف به امامزاده چهارتن از نوادگان امام موسی کاظم(ع) در گلزار شهدای شهر سورک مرکز شهرستان میان‌دورود رونمایی شد.

بنای این امامزاده با هزینه 60 میلیون تومانی عمدتا از محل کمک‌های مردمی و بخشی از اعتبارات اداره اوقاف از ثلث مرحوم حاج حسن مجیدی و همسر وی مرحوم حاج زهرا علیزاده ساخته شده است.

 

مربوطه به : اخبارپایگاهاخبار وقفاخبارآخرین عناوین

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :