کدخبر : 5771 |

جشن‌های انقلاب در همه بقاع استان زنجان برگزار می‌شود


مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان زنجان گفت: ‌جشن‌های انقلاب در همه مساجد استان زنجان برگزار می‌شود.e31
به گزارش بقاع نیوز از زنجان، حجت‌الاسلام علی باقری در جمع مردم دندی ضمن تبریک به مناسبت ایام‌الله دهه فجر اظهار کرد: انقلاب اسلامی ایران یکی از وقایع مهم تاریخ است که موجب حیرت همگان شد.

وی با اشاره به نقش کلیدی مساجد در پیروزی انقلاب اسلامی بیان کرد: مساجد در تحقق انقلاب اسلامی و پیروزی آن نقش محوری داشتند.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان زنجان با اشاره به اینکه برنامه‌ریزی برای ریشه‌کنی استکبار، توسط امام خمینی (ره) در مساجد انجام شد، گفت: همین حرکت‌های بنیادی در مساجد موجب براندازی نظام شاهنشاهی و پیروزی انقلاب اسلامی ایران شد.

باقری با بیان اینکه در همین راستا و به منظور تبیین نقش مساجد هر سال برنامه‌های متعددی در ایام‌الله دهه فجر اجرایی می‌شود، اضافه کرد: با برنامه‌ریزی‌های قبلی هر سال در تعداد زیادی از مساجد استان جشن انقلاب و برنامه‌های مناسبتی دهه فجر اجرا می‌شود.

وی با اشاره به برگزاری مراسم سخنرانی و جشن در مساجد استان طی دهه فجر بیان کرد: یکی از برنامه‌های ویژه که در این ایام اجرایی می‌شود، طنین‌انداز شد‌ن بانگ الله اکبر در مساجد زنجان همزمان با شب پیروزی انقلاب اسلامی است.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان زنجان با تاکید بر اینکه بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده امسال اغلب مساجد استان میزبان جشن‌های انقلاب هستند، گفت: این جشن‌ها با همکاری هیئت امنا و خود مردم اجرایی می‌شود.

باقری همچنین از اجرای برنامه‌های مناسبتی دهه فجر در بقاع متبرکه استان نیز خبر داد و افزود: امسال جشن‌های انقلاب در تعدادی از بقاع شاخص استان اجرایی خواهد شد.

وی با بیان اینکه تعداد بقاع متبرکه استان زنجان 126 مورد است، اضافه کرد: قبل از آغاز دهه فجر آذین‌بندی و فضاسازی این مکان‌های مقدس انجام شده است.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان زنجان با اشاره به اینکه از جمله برنامه‌های قابل اجرا در بقاع متبرکه استان زنجان برپایی نمایشگاه دستاوردهای وقفی است، اظهار کرد: در این نمایشگاه دستاوردهای استان زنجان در احیا و شناسایی موقوفات در معرض دید عموم قرار خواهد گرفت.

باقری با اشاره به اینکه در حال حاضر بیش از 2 هزار و 400 موقوفه در استان زنجان وجود دارد، اضافه کرد: بسیاری از موقوفات استان پس از پیروزی انقلاب احیا شده است و این یکی از برکات مهم انقلاب است.

وی همچنین ترویج و تبلیغ فرهنگ وقف را از دیگر برنامه‌های اوقاف در این ایام اعلام کرد و افزود: امیدواریم با این اقدامات فرهنگ وقف بیش از پیش در جامعه ترویج پیدا کند.
زهرا رسولی- خبرنگار بقاع نیوز- زنجان

مربوطه به : اخبار ویژهزنجانمعرفی بقاع متبرکه ایران اسلامیاخبار وقفاخبارآخرین عناویناستان زنجان

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :