کدخبر : 5768 |

بازبینی 3200 نیت در استان زنجان


مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان زنجان خبر دادe31
بازبینی 3200 نیت در استان زنجان
مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان زنجان از بازبینی 3200 نیت در استان زنجان خبر داد.
به گزارش بقاع نیوز از زنجان، حجت‌الاسلام علی باقری در جریان بازدید قائم مقام سازمان اوقاف و امور خیریه از سامانه جامع اطلاعات موقوفات استان زنجان و Gis ضمن تبریک به مناسبت دهه فجر اظهار کرد: وقف و احیای موقوفات یکی از دستاوردهای مهم انقلاب اسلامی ایران است.

وی با اشاره به وضعیت موقوفات قبل از پیروزی انقلاب اسلامی بیان کرد: در آن ایام وقف مغفول واقع شده و بسیاری از موقوفات نیز به عنوان هدیه به درباریان شاه و نزدیکان وی اهدا می‌شد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان با بیان اینکه همین امر موجب بی‌اعتمادی مردم نسبت به موقوفات شده بود، اضافه کرد: بی‌اعتمادی مردم نسبت به وقف موجب عدم مشارکت آنها در این سنت حسنه شده بود.

باقری با اشاره به اینکه پس از پیروزی انقلاب اسلامی و به تدبیر امام خمینی (ره) بسیاری از موقوفات در کشور و به تبع آن استان زنجان احیا شد، افزود: احیای موقوفات و هزینه‌کرد درست آنها موجب جلب اعتماد از دست رفته مردم شد.

وی با بیان اینکه در نتیجه اقدامات انجام شده توسط سازمان اوقاف و امور خیریه هرسال به تعداد موقوفات کشور افزوده می‌شود، گفت: طی چند سال اخیر اطلاع‌رسانی در این زمینه نیز مطلوب بوده است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان در ادامه با ارائه گزارشی از وضعیت استان زنجان در امر وقف و موقوفات تصریح کرد: استان زنجان 2 هزار و 400 موقوفه دارد.

باقری با اشاره به اینکه موقوفات استان ز نجان شامل بیش از 24 هزار رقبه استٰ اضافه کرد: با اقدامات انجام شده توسط اوقاف و امور خیریه استان زنجان اطلاعات موقوفات استان زنجان در سامانه جامع اطلاعات موقوفات ثبت و ضبط شده است.

وی با اشاره به اینکه از 2 هزار و 435 موقوفه استان زنجان اطلاعات 2 هزار و 324 موقوفه در سامانه جامع اطلاعات موقوفات ثبت شده است، گفت: این تعداد شامل 96 درصد موقوفات استان است که اطلاعات آنها پالایش و ویرایش شده است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان ثبت اطلاعات موقوفات را اقدامی مناسبت در راستای حفظ و احیای موقوفات عنوان کرد و افزود: در نتیجه حفظ و احیای موقوفات امر توسعه و بهره‌وری از موقوفات نیز تا حد مطلوبی پیش رفته است.

باقری با اشاره به ساخت چند پروژه عمرانی در استان از محل موقوفات بیان کرد: هزینه این پروژه‌ها دقیقا بر اساس نیات واقفان انجام شده است.

وی با اشاره به وجود 4 هزار و 833 نیت و وقف نامه در استان زنجان اضافه کرد: تا کنون 3 هزار و 284 بازبینی و اطلاع‌ آنها در سامانه جامع اطلاعات ثبت شده است.

باقری با اشاره به عمل امینانه اوقاف در هزینه‌کرد موقوفات افزود: این مبالغ دقیقا براساس نیات واقفان هزینه می‌شود.
زهرا رسولی- خبرنگار بقاع نیوز- زنجان

مربوطه به : اخبار ویژهزنجانمعرفی بقاع متبرکه ایران اسلامیاخبار وقفاخبارآخرین عناویناستان زنجان

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :