کدخبر : 5673 |

جشن‌های انقلاب در همه مساجد و بقاع متبرکه استان زنجان برگزار می‌شود


مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان زنجان:e31
جشن‌های انقلاب در همه مساجد و بقاع متبرکه استان زنجان برگزار می‌شود
مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان زنجان گفت: ‌جشن‌های انقلاب در همه مساجد و بقاع متبرکه استان زنجان برگزار می‌شود.
به گزارش بقاع نیوز از زنجان؛ علی باقری در جمع مردم دندی ضمن تبریک به مناسبت ایام‌الله دهه فجر اظهار کرد: انقلاب اسلامی ایران یکی از وقایع مهم تاریخ است که موجب حیرت همگان شد.
وی با اشاره به نقش کلیدی مساجد در پیروزی انقلاب اسلامی بیان کرد: مساجد در تحقق انقلاب اسلامی و پیروزی آن نقش محوری داشتند.
مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان زنجان با اشاره به اینکه برنامه‌ریزی برای ریشه‌کنی استکبار، توسط امام خمینی (ره) در مساجد انجام شد، گفت: همین حرکت‌های بنیادی در مساجد موجب براندازی نظام شاهنشاهی و پیروزی انقلاب اسلامی ایران شد.
باقری با بیان اینکه در همین راستا و به منظور تبیین نقش مساجد هر سال برنامه‌های متعددی در ایام‌الله دهه فجر اجرایی می‌شود، اضافه کرد: با برنامه‌ریزی‌های قبلی هر سال در تعداد زیادی از مساجد استان جشن انقلاب و برنامه‌های مناسبتی دهه فجر اجرا می‌شود.
وی با اشاره به برگزاری مراسم سخنرانی و جشن در مساجد استان طی دهه فجر بیان کرد: یکی از برنامه‌های ویژه که در این ایام اجرایی می‌شود، طنین‌انداز شد‌ن بانگ الله اکبر در مساجد زنجان همزمان با شب پیروزی انقلاب اسلامی است.
مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان زنجان با تاکید بر اینکه بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده امسال اغلب مساجد استان میزبان جشن‌های انقلاب هستند، گفت: این جشن‌ها با همکاری هیئت امنا و خود مردم اجرایی می‌شود.
باقری همچنین از اجرای برنامه‌های مناسبتی دهه فجر در بقاع متبرکه استان نیز خبر داد و افزود: امسال جشن‌های انقلاب در تعدادی از بقاع شاخص استان اجرایی خواهد شد.
وی با بیان اینکه تعداد بقاع متبرکه استان زنجان 126 مورد است، اضافه کرد: قبل از آغاز دهه فجر آذین‌بندی و فضاسازی این مکان‌های مقدس انجام شده است.
مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان زنجان با اشاره به اینکه از جمله برنامه‌های قابل اجرا در بقاع متبرکه استان زنجان برپایی نمایشگاه دستاوردهای وقفی است، اظهار کرد: در این نمایشگاه دستاوردهای استان زنجان در احیا و شناسایی موقوفات در معرض دید عموم قرار خواهد گرفت.
باقری با اشاره به اینکه در حال حاضر بیش از 2 هزار و 400 موقوفه در استان زنجان وجود دارد، اضافه کرد: بسیاری از موقوفات استان پس از پیروزی انقلاب احیا شده است و این یکی از برکات مهم انقلاب است.
وی همچنین ترویج و تبلیغ فرهنگ وقف را از دیگر برنامه‌های اوقاف در این ایام اعلام کرد و افزود: امیدواریم با این اقدامات فرهنگ وقف بیش از پیش در جامعه ترویج پیدا کند.
زهرا رسولی- خبرنگار بقاع نیوز- زنجان

مربوطه به : اخبار ویژهزنجانمعرفی بقاع متبرکه ایران اسلامیاخبار وقفاخبارآخرین عناویناستان زنجان

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :