کدخبر : 5659 |

آستان مقدس حرم قیدار نبی (ع) میزبان جشن انقلاب


حفاظت از دستاوردهای انقلاب بر همگان واجب استe31
امام جمعه قیدار گفت: حفاظت از دستاوردهای نظام و انقلاب اسلامی بر همگان واجب است.
به گزارش بقاع نیوز از زنجان؛ حجت‌الاسلام علی طالبی در مراسم افتتاحیه جشن‌های انقلاب در حرم قیدار نبی (ع)خدابنده اظهار کرد: آزادی و استقلال مهم‌ترین رهاورد انقلاب اسلامی است.
وی با اشاره به دستاوردهای 37 ساله انقلاب اسلامی ایران در عرصه‌های مختلف بیان کرد: هم اکنون ایران به قدرت جهانی تبدیل شده است.
امام جمعه قیدار با تاکید بر ترویج و گسترش تفکرات امام خمینی(ره)در جامعه اضافه کرد: باید هدف انقلاب به نسل جوان بیان شود.
همچنین در ادامه این مراسم رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان خدابنده نیز ضمن ارائه گزارشی از دستاوردهای انقلاب اسلامی در شهرستان خدابنده به ویژه در مبحث موقوفات بیان کرد: جمهوری اسلامی ایران طی 37 سال گذشته دستاوردهای بسیاری داشته است که موفقیت‌های آن در زمینه وقف و حفظ موقوفات چشمگیر است.
حجت‌الاسلام حسن رضا محمدی با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی ایران موجب احیای موقوفات بسیاری در کشور شد، افزود: قبل از پیروزی انقلاب اسلامی مردم اعتماد چندانی به وقف نداشتند، ولی پس از انقلاب بسیاری از موقوفات احیا شدند که یکی از این موقوفات حرم مطهر قیدار نبی(ع)است.
وی با اشاره به اینکه تعداد موقوفات شهرستان خدابنده قریب به 500 مورد است، اضافه کرد: در حال حاضر چندین پروژه مهم در شهرستان خدابنده از محل عواید موقوفات در حال ساخت است که ترمینال وقفی، تالار احسان و مجتمع خدماتی رفاهی بین شهری از جمله پروژه‌هایی است که از محل موقوفات در حال ساخت است.
محمدی با بیان اینکه بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده امسال نیز طی دهه فجر نمایشگاهی از دستاوردهای وقف در زمینه‌های مختلف در جوار بقاع شاخص شهرستان در حال برگزاری است، اظهار کرد: در این نمایشگاه دستاورد 37 ساله شهرستان در امر موقوفات ارائه می‌شود.
وی همچنین از برگزاری نشست‌های بصیرتی در شهرستان به مناسبت دهه فجر اشاره کرد و گفت: این نشست‌ها در قالب عناوین سیاسی با موضوع انقلاب اسلامی و اندیشه‌های امام در شهرستان و در جوار آستان مقدس امامزادگان برگزار خواهد شد.
لازم به ذکر است، در نخستین روز از دهه مبارک فجر آیین افتتاحی برنامه‌های اجرایی این ایام مبارک با حضور امام جمعه شهرستان، فرماندار، اعضای شورای اداری و رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان ایجرود در جوار آستان مقدس حرم مطهر قیدار نبی(ع)برگزار شد.
زهرا رسولی- خبرنگار بقاع نیوز- زنجان

مربوطه به : اخبار ویژهزنجانمعرفی بقاع متبرکه ایران اسلامیاخبار وقفاخبارآخرین عناویناستان زنجان

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :