کدخبر : 5654 |

احيا و نوسازي امكانات بقاع متبرکه در طرح میقات الرضا(ع)


به گزارش بقاع نیوز:مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان از احيا و نوسا­زي امكانات بقاع متبرکه در طرح میقات الرضا(ع) در استان‌های مجری این طرح خبر داد.

به گزارش روابط عمومی و اطلاع‌رسانی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان سمنان، حجت‌الاسلام والمسلمین عبدالله واحدی امروز در نشستی با دست‌اندرکاران اجرای طرح ملی میقات الرضا (ع) در سمنان، نشر و توزيع بروشورهاي اطلاع‌رساني مذهبي فرهنگي، چاپ بروشور و معرفی اماکن دینی و مذهبی در رسانه‌ها، اطلاع‌رسانی در خصوص امکانات موجود در این اماکن مقدس و… را به عنوان برنامه‌های تبلیغاتی و اطلاع‌رسانی سازمان اوقاف و امور خیریه در هر بقعه زیرپوشش این طرح نام برد.

واحدی در خصوص برنامه‌های عمرانی این اماکن مقدس نیز گفت: تعیین افق چندساله برای آماده کردن زیرساخت‌های اولیه، احيا و نوسا­زي امكانات به منظورe31

آسايش زائران، افزايش ظرفيت پذيرش زائران و ارتقای سطح كيفي و كمي خدمات ارائه شده به زائران، تهیه نقشه جامع با رویکرد ارائه خدمات برابر وظایف میقات‌الرضا(ع) به همراه ماکت و… از برنامه‌های عمرانی این سازمان است.

وی افزود: ایجاد اشتغال، ارائه خدمات رفاهی در قالب‌های مختلف به زائران و … از برنامه‌های مدیریتی سازمان اوقاف و امور خیریه در راستای اجرای طرح میقات‌الرضا(ع) است.

واحدی بیان کرد: براساس بررسی­های ابتدایی، حدود 90 بقعه در این مسیر قرار دارند که فاصله آنها از جاده اصلی حداکثر سه کیلومتر است.

بر اساس این گزارش؛ طرح میقات‌الرضا(ع) به منظور ارائه خدمات رفاهی و فرهنگی به زائران حرم مطهر رضوی در 6 استان منتهی به مشهد مقدس شامل سمنان، گلستان، مازندران، خراسان شمالی، خراسان جنوبی و خراسان رضوی اجرا می‌شود همایش ملی میقات‌الرضا(ع) نیز بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، دوم بهمن امسال در سمنان برگزار شد.

مربوطه به : اخبار ویژهمعرفی بقاع متبرکه ایران اسلامیاخبارآخرین عناوین

کلمات کلیدی: ,

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :