کدخبر : 5618 |

ایجاد حدود 11 هزار فرصت شغلی در طرح میقات الرضا(ع)


به گزارش بقاع نیوز:مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان از ایجاد حدود 11 هزار فرصت شغلی در طرح میقات الرضا(ع) در استان‌های مجری طرح خبر داد.

سیستان

وقف

به گزارش روابط عمومی و اطلاع‌رسانی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان سمنان، حجت‌الاسلام والمسلمین عبدالله واحدی امروز در نشستی با دست‌اندرکاران اجرای طرح ملی میقات الرضا (ع) در سمنان، ایجاد آرامش روحی و روانی افراد با توجه به فضای معنوی بقاع، پیشگیری از بسیاری تخلفات و جرائم احتمالی به واسطه فضای معنوی بقاع، تاثیرگذاری این اماکن مقدس بر افراد خلافکار، مقابله با تهاجم فرهنگی دشمن، امکان ایجاد اماکن تفریحی و سرگرمی اسلامی در کنار بقاع متبرکه و… از اهداف طرح میقات الرضا(ع) است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان بیان کرد: از دیگر آثار این طرح می‌توان به توسعه گردشگری مذهبی اشاره کرد.

وی گفت: در راستای اجرای این طرح، حداقل 10 هزار و 800 فرصت شغلی معادل چهار هزار و 500 شغل پایدار و شش هزار و 300 شغل ناپایدار در مجموع این شش استان ایجاد می‌شود.

واحدی ادامه داد: در راستای اجرای این طرح، امامزادگان و بقاع متبرکه در مسیر زائران امام رضا(ع) به جایگاه اصلی خود خواهند رسید.

وی افزود: برنامه‌های طرح میقات‌الرضا(ع) در چهار محور فرهنگی، عمرانی، تبلیغاتی و مدیریتی در قالب طرح‌های جامع برای هر امامزاده و بقعه پیش‌بینی شده است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان افزود: توزيع بروشور جهت افزایش معارف زائران، توليد جزوه‌هاي راهنماي قدم به قدم براي زائران و توزيع آن‌ها به منظور فراهم کردن شرایط زیارت با معرفت امام رضا (ع)، برگزاری حلقه‌های معرفت و غرفه‌های مخصوص کودکان، برگزاری نمایشگاه‌های مختلفدر بقاع متبرکه به ویژه با مضامین اجتماعی و… از برنامه‌های فرهنگی سازمان اوقاف و امور خیریه در این اماکن مقدس است.

بر اساس این گزارش؛ طرح میقات‌الرضا(ع) به منظور ارائه خدمات رفاهی و فرهنگی به زائران حرم مطهر رضوی در 6 استان منتهی به مشهد مقدس شامل سمنان، گلستان، مازندران، خراسان شمالی، خراسان جنوبی و خراسان رضوی اجرا می‌شود.

همایش ملی میقات‌الرضا(ع) نیز بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، دوم بهمن امسال در سمنان برگزار شد.

مربوطه به : اخبار ویژهاخبار وقفاخبارآخرین عناوین

کلمات کلیدی: , ,

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :