کدخبر : 5567 |

حجت‌الاسلام علیزاده خبر داد: بروزرسانی 13 هزار اجاره‌‎نامه موقوفات مازندران


به گزارش بقاع نیوز :روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان مازندران، حجت‌الاسلام ستار علیزاده امروز در گفت‌وگو با ما، اظهار داشت: اجرای پروژه‌های عمرانی موقوفات و بقاع متبرکه یکی از سیاست‌های اصلی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور است.
 71a5f361-2448-49e1-81cf-434205907eba
وی افزود: پروژه‌های عمرانی موقوفات با تعامل و همکاری بنیاد توسعه و عمرانی موقوفات کشور انجام و طرح‌های ساخت‌وساز آن‌ها از سوی شعبه‌های استانی بنیاد توسعه ارائه می‌شود.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان مازندران با تاکید بر اینکه باید ارزش و جایگاه موقوفات در جامعه حفظ شود، ادامه داد: موقوفات نباید به حالت مخروبه رها شود و ما موظف به ساماندهی و سودآوری آن در راستای اجرا نیت واقف هستیم.
علیزاده با بیان اینکه اجرای پروژه‌های عمرانی موقوفات به افزایش اشتغال جوانان در جامعه کمک می‌کند، عنوان کرد: سودآوری موقوفات موجب زنده نگه داشتن نیت واقف می‌شود و همین امر اوقاف را در ترویج و تبیین اهداف وقف کمک می‌کند.
وی گفت: وقف یک نهاد اقتصادی و فرهنگی است که واقفان خیراندیش در راستای برطرف شدن مشکلات جامعه و تقویت ارزش‌های اسلامی اموال‌شان را وقف می‎کنند.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران با بیان اینکه بروزرسانی نرخ اجاره موقوفات در راستای زنده نگه‌داشتن نیت واقف صورت می‌گیرد، گفت: علما، روحانیون و مراجع تقلید بر بروزرسانی نرخ اجاره موقوفات تاکید دارند تا حق و حقوق موقوفات ضایع نشود.
علیزاده با بیان اینکه تعیین نرخ اجاره موقوفات توسط کارشناسان رسمی دادگستری صورت می‌گیرد، افزود: نرخ اجاره برخی از موقوفات در استان مازندران واقعی نیست و این مسئله موجب تضعیف حق و حقوق موقوفات می‌شود.
وی با تاکید بر پرداخت حق و حقوق موقوفات از سوی دستگاه‌ها و نهادهای دولتی، بیان داشت: پرداخت حق و حقوق موقوفات وظیفه شرعی و قانونی مسئولان است که این مسئله از سوی علما، روحانیون و مراجع تقلید مورد تاکید قرار گرفته است.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان مازندران با اشاره به اینکه تجدید اجاره رقبات موقوفات به‌ طور مستمر در دستور کار این اداره‌کل قرار دارد، ادامه داد: این امر در راستای اجرای نیت واقفان خیراندیش، ترویج فرهنگ وقف و زنده شدن نیت واقف صورت می‌گیرد.

علیزاده با اشاره به اینکه 4 هزار و 200 قرارداد اجاره موقوفات استان مازندران برای نخستین مستاجران موقوفات انعقاد شد، گفت: اجاره‌نامه 13 هزار موقوفه که در سال‌های گذشته انعقاد شده بود در 9 ماهه امسال بروزرسانی شد.

مربوطه به : اخبار ویژهاخبار وقفاخبارآخرین عناوین

کلمات کلیدی: ,

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :