کدخبر : 5522 |

امسال موقوفات استان زنجان 65 مورد افزایش یافته است


مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان زنجان:e31
امسال موقوفات استان زنجان 65 مورد افزایش یافته است
مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان زنجان گفت: امسال موقوفات استان زنجان 65 مورد افزایش یافته است.
به گزارش بقاع نیوز از زنجان؛ حجت‌الاسلام علی باقری اظهار کرد: وقف سنت حسنه‌ای است که در دین اسلام از آن به عنوان صدقه جاریه یاد شده است.
وی در ادامه با ارائه گزارشی از فعالیت‌های اوقاف در ترویج این امر خیر و سنت حسنه وقف بیان کرد: در این راستا نشست‌های صنفی با حضور اصناف مختلف برگزار شده است.
مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان زنجان همچنین به برگزاری جلسات مشترک با دستگاه‌های اجرایی در راستای تعاملات بیشتر در امر وقف و ترویج این سنت حسنه اشاره کرد و گفت: در این راستا نشست‌های مختلفی با حضور ثبت اسناد، مجموعه قضایی استان، شورای شهر و شهرداری و … برگزار شده است.
وی با اشاره بر اینکه در حال حاضر بیش از 2 هزار و 400 موقوفه در استان زنجان وجود دارد، تصریح کرد: همچنین شمار رقبات استان نیز بیش از 24 هزار مورد است.
باقری با اشاره به اینکه تعداد اعلام شده شامل یک هزار و 500 مسجد، حسینیه، تکیه، زینبیه است، افزود: همچنین قریب به یک هزار مورد از موقوفات استان نیز منفعتی و درآمد دار است.
وی با اشاره به برخی از موقوفات شاخص استان بیان کرد: موقوفه جعفر قلی ته دره طارم، موقوفه کاروانسرا سنگی زنجان، موقوفه امیرنظام اردهین خدابنده، موقوفه هوشمند، موقوفه قیدار نبی (ع) از جمله موقوفات شاخص استان هستند.
این مسئول با اشاره به اینکه برخی از موقوفات استان شامل چندین هزار رقبه هستند، بیان کرد: برای مثال موقوفه قیدار نبی (ع) شامل چندین هزار موقوفه است که در راستای توسعه و بهره‌وری از این موقوفات اقدامات مختلفی توسط اوقاف انجام شده است.
مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان زنجان در ادامه با اشاره به برخی از پروژه‌های احداثی از محل موقوفات عنوان کرد: تالار احسان، ترمینال وقفی خدابنده، مجتمع تجاری و اداری خدابنده، مجتمع خدماتی رفاهی قیدار از جمله پروژه‌های مهمی است که از محل موقوفات استان در حال ساخت است.
باقری با اشاره به افزایش 65 موردی موقوفات استان طی سال جاری اضافه کرد: نیات واقفان این موقوفات ساخت مسجد، احسان برای نیازمندان، ساخت حسینیه و دارالقرآن است.
وی خاطر نشان کرد: همچنین طی هفته وقف و بازه زمانی پس از آن نیز موقوفات استان 35 مورد افزایش یافته است.
زهرا رسولی- خبرنگار بقاع نیوز- زنجان

مربوطه به : اخبار ویژهزنجانمعرفی بقاع متبرکه ایران اسلامیاخبار وقفاخبارآخرین عناویناستان زنجان

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :