کدخبر : 5515 |

تمام استان‌های کشور مجری طرح میقات الرضا(ع) باشند


رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: تمام استان‌های کشور باید مجری طرح میقات الرضا(ع) باشند تا بتوان به زائران رضوی بهترین خدمات را ارائه داد.

به گزارش ستاد خبری همایش ملی میقات الرضا (ع)، حجت‌الاسلام والمسلمین علی محمدی در حاشیه همایش ملی میقات الرضا(ع) اظهار داشت: سازمان اوقاف با دولتی شدن ساخت و سازهای مساجد و بقاع متبرکه مخالف است ولی نباید همین بودجه ناچیز کمک به عمران مساجد و بقاع متبرکه را حذف کنیم.

وی با تاکید بر اینکه حذف بودجه ناچیز کمک به مساجد و بقاع متبرکه در کنار بودجه کلان دولت کمک به اقتصاد کشور و دولت نیست، تصریح کرد: کارشناسی صورت گرفته در این مورد کارشناسی عقلانی نبوده است؛ زیرا همین بودجه ناچیز و کمک به مساجد و بقاع متبرکه عامل تشویق مردم برای مشارکت در این زمینه است.

نماینده ولی فقیه در سازمان اوقاف و امور خیریه تصریح کرد: توجه به این مسئله نشان داده است که هر جایی دولت کمک جزئی به عمران و ساخت و تکمیل مساجد داشته است مردم چندین برابر مشارکت کردند.e31

محمدی با بیان اینکه طرح میقات الرضا(ع) مختص فقط 6 استان کشور نیست، گفت: باید دولت و نمایندگان مجلس بسترهای لازم برای ارائه خدمات فرهنگی و رفاهی را در کل کشور برای زائران حرم رضوی مهیا کنند.

وی با بیان اینکه زائران رضوی از تمام کشور به زیارت حرم امام رضا(ع) مشرف می‌شوند، تصریح کرد: باید با توجه به طرح میقات

الرضا(ع) فرهنگ اهل بیت و فرهنگ رضوی در جامعه ترویج داده شود.

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه خاطرنشان کرد: توهین به پیامبر گرامی اسلام خدشه دار کردن اعتقادات مسلمانان است و فرانسوی‌ها نفاق و دورویی خود را به نمایش گذاشته اند.

وی با تاکید بر اینکه بقاع متبرکه و امام زادگان سرمایه‌های اعتقادی دینی و اسلامی هستند، تصریح کرد: بقاع متبرکه برای نسل حاضر و آینده کشور سرمایه هستند و هزینه کردن در این زمینه سرمایه‌گذاری است.

محمدی با اشاره به روایات متعدد در مورد اهل بیت و معرفت و شناخت پیداکردن به اهل بیت و اولادشان که امام زادگان محسوب می‌شوند، خاطرنشان کرد: برگزاری همایش ملی میقات الرضا(ع) تکریم و احترام به امام زادگان است.

مربوطه به : اخبار ویژهاخبار وقفاخبارآخرین عناوین

کلمات کلیدی: ,

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :