کدخبر : 5479 |

برپایی محافل انس با قرآن کریم در جوار آستام قدس امامزادگان زنجان


e31مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان زنجان خبر داد
برپایی محافل انس با قرآن کریم در جوار آستام قدس امامزادگان زنجان
مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان زنجان از برپایی محافل انس با قرآن کریم در جوار آستام قدس امامزادگان زنجان خبر داد.
به گزارش بقاع نیوز از زنجان، حجت‌الاسلام علی باقری ضمن تبریک به مناسبت فرا رسیدن ایام‌الله دهه فجر اظهار کرد: این دهه یادآور وحدت، همدلی و شکوه ملت ایران است.
وی با اشاره به اینکه برای گرامیداشت این ایام مبارک هر سال برنامه‌های مختلفی از سوی ارگان‌ها و نهادها برگزار می‌شود، تصریح کرد: اوقاف نیز به همین مناسبت برنامه‌های متعددی در استان برگزار خواهد کرد.
مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان زنجان با تاکید بر اینکه برنامه‌های اجرایی اوقاف از چند روز قبل از ایام‌الله دهه فجر آغاز خواهد شد، اضافه کرد: در این چند روز نسبت به فضاسازی و آذین‌بندی آستان مقدس امامزادگان اقدام می‌شود.
این مسئول همچنین به فضاسازی مساجد به مناسبت این ایام مبارک اشاره کرد و گفت: امسال جشن انقلاب در جوار امامزادگان شاخص استان برگزار خواهد شد.
باقری با بیان اینکه یکی از برنامه‌های شاخص اوقاف در این ایام برپایی محافل انس با قرآن کریم است، تصریح کرد: این محافل براساس وظایف ذاتی اوقاف که اجرای برنامه‌های قرآنی است، برگزار می‌شود.
وی با اشاره به حضور قاریان برجسته استانی و کشوری در این محافل اظهار کرد: هدف از اجرای این برنامه انس بیشتر مردم به ویژه جوانان با قرآن کریم است.
مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان زنجان در ادامه برگزاری مراسم ختم قرآن و ختم صلوات را از دیگر برنامه‌های اجرایی اوقاف در ایام‌الله دهه فجر عنوان کرد و گفت: این برنامه نیز در جوار آستان مقدس امامزادگان شاخص استان اجرایی خواهد شد.
این مسئول در ادامه از تبلیغات محیطی به منظور دعوت از مردم برای حضور در راهپیمایی خبر داد و گفت: این تبلیغات در آستان مقدس امامزادگان و فضای اطراف آنها انجام می‌شود.
باقری همچنین از برگزاری مراسم سخنرانی در چند بقعه شاخص استان نیز خبر داد و افزود: این مراسم‌های سخنرانی‌های به منظور تبیین جایگاه نظام اسلامی و دستاوردهای نظام و نقش مساجد در پیروزی انقلاب اسلامی برگزار می‌شود.
وی سخنرانی قبل از خطبه‌های نماز جمعه و تبیین دستاوردهای وقفی کشور را از دیگر برنامه‌های اوقاف در ایام دهه فجر عنوان کرد و گفت: ارائه گزارشی از جایگاه موقوفات قبل از و پس از پیروزی انقلاب و دستاوردهایی که اوقاف پس از پیروزی انقلاب داشته است، نیز از دیگر برنامه‌های اوقاف در دهه فجر است.
این مسئول همچنین از اجرای طرح فرهنگی، تربیتی و بصیرتی برای کارکنان نیز خبر داد و گفت: در این جلسات نیز در راستای بصیرت افزایی سیاسی و شناخت ابعاد مختلف پیروزی انقلاب اسلامی برگزار می‌شود.
مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان زنجان در پایان تعداد امامزادگان استان را 126 و مساجد استان را یک هزار و 500 باب اعلام کرد و افزود: امسال در 12 بقعه شاخص استان و اغلب مساجد برنامه‌های مناسبتی دهه فجر اجرایی خواهد شد.
زهرا رسولی- خبرنگار بقاع نیوز- زنجان

مربوطه به : اخبار ویژهزنجانمعرفی بقاع متبرکه ایران اسلامیاخبار وقفاخبارآخرین عناویناستان زنجان

کلمات کلیدی: ,

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :