کدخبر : 5469 |

امام جمعه اسبق گلستان:وضع میقاتگاه‌های مذهبی کشور ارتقا یابد


امام جمعه اسبق گلستان گفت: وضع میقاتگاه‌های مذهبی کشور که مورد استفاده بسیاری از زائران و مسافران هستند، باید بیش از پیش ارتقا یابد.e31

به گزارش بقاع نیوز:حجت‌الاسلام علی رجبی امروز در گفت‌وگو با ستاد خبری همایش ملی میقات الرضا (ع) در سمنان اظهار داشت: توجه قرآن و دین اسلام نسبت به منزلت و جایگاه بقاع متبرکه به عنوان اماکن مقدس ذکر و یاد خداوند، خود گواهی بر اهمیت آن است؛ چرا که انسان را هیچ چیز جز یاد خدا و ارتباط با ذات اقدس ربوبی به آرامش نمی‌رساند.

وی با بیان اینکه بقاع متبرکه محور یاد پروردگار است، اظهار کرد: انسان‌ها هر یک به دلیلی به این اماکن همچون مساجد، تکایا، امامزادگان و حرم ائمه اطهار (ع) پناه می‌برند؛ بنابراین با توجه به حضور جمع کثیری از مردم در این اماکن باید فضاسازی مناسب فرهنگی آن نیز مورد توجه قرار گیرد.

امام جمعه اسبق گلستان گفت: باید تدابیری اندیشیده شود تا همگان بتوانند از این اماکن در راه ترویج فرهنگ غنی دین مبین اسلام

به بهترین وجه ممکن بهره برداری کنند.

رجبی بیان کرد: اینکه مقام معظم رهبری تأکید بر توجه به بقاع متبرکه به عنوان قطب فرهنگی کشور دارند، بدین دلیل است که این بقاع مراکز وحدت و انسجام ملی محسوب می‌شوند و خود این بقاع به نوعی سازنده و استحکام‌بخش فرهنگ اسلامی هستند.

امام جمعه اسبق گلستان با اشاره به سخن مرحوم مدرس که گفته‌ است «سیاست ما عین دیانت ما و دیانت ما عین سیاست ماست»، گفت: اگر مسائل مختلف در تمامی حوزه‌های اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی، سیاسی و علمی و … برگرفته از فرهنگ

دینی باشد، می‌توانیم شاهد رشد و توسعه فرهنگ اسلامی باشیم.

وی در ادامه با اشاره به قرار گرفتن این بقاع در حوزه گردشگری گفت: بقاع متبرکه می‌توانند مراکز گردشگری مذهبی باشند؛ البته این امر نیازمند مواظبت و مراقبت، نظارت، برنامه‌ریزی و مدیریت صحیح است که از مسیر اصلی منحرف نشود و باعث سوء استفاده شخصی برخی نشود.

بر اساس این گزارش؛ همایش ملی میقات‌الرضا(ع) در راستای تبیین راه‌های خدمات‌رسانی هر چه بیشتر به زائران بارگاه رضوی، بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده با حضور شماری از مسئولان کشوری و استانی در سمنان برگزار می‌شود.
این همایش به منظور آشنا کردن هر چه بیشتر مردم و مسئولان با

طرح میقات‌الرضا(ع) و نیز تبیین راه‌های خدمات‌رسانی هر چه بیشتر به زائران حرم امن رضوی در استان سمنان برگزار خواهد شد.
طرح میقات‌الرضا(ع) به منظور ارائه خدمات رفاهی و فرهنگی به زائران حرم مطهر رضوی در 6 استان منتهی به مشهد مقدس شامل سمنان، گلستان، مازندران، خراسان شمالی، خراسان جنوبی و خراسان رضوی اجرا می‌شود.

بر پایه این گزارش؛ همایش ملی میقات‌الرضا(ع) قرار است بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، دوم بهمن امسال در سمنان برگزار شود.

مربوطه به : اخبار ویژهاخبارآخرین عناوین

کلمات کلیدی: ,

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :