کدخبر : 5437 |

آستان مقدس امامزادگان زنجان میزبان جشن‌های انقلاب


معاون فرهنگی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان زنجان خبر داد
آستان مقدس امامزادگان زنجان میزبان جشن‌های انقلاب
معاون فرهنگی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان زنجان از اجرای برنامه‌های مناسبتی دهه فجر در استان مقدس امامزادگان و بقاع متبرکه زنجان خبر داد.
به گزارش بقاع نیوز از زنجان؛ حجت‌الاسلام فخرالدین خدابنده‌لو اظهار کرد: امسال نیز مطابق سنوات گذشته برنامه‌های متعددی به مناسبت دهه فجر در استان زنجان اجرایی خواهد شد.
وی با اشاره به اینکه برنامه‌های مناسبتی دهه فجر از روز 12 بهمن ماه آغاز و تا روز 22 بهمن ادامه خواهد داشت، تصریح کرد: امسال این برنامه‌ها به صورت ویژه در جوار 12 بقعه متبرکه استان برگزار می‌شود.
معاون فرهنگی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان زنجان با توضیح اینکه در قالب برنامه‌های مناسبتی دهه فجر فعالیت‌های متعددی صورت می‌پذیرد، بیان کرد: یکی از مهم‌ترین این برنامه‌ها غبارروبی آستان مقدس امامزادگان است.
این مسئول همچنین به برگزاری نمایشگاه عکس و پوستر در امامزادگان اشاره کرد و گفت: در قالب این نمایشگاه نیز تصاویری از دهه فجر، برنامه‌های برگزار شده در دهه فجر و عملکرد اوقاف پس از دهه فجر به نمایش گذاشته می‌شود.
خدابنده‌لو با اعلام اینکه برنامه‌های اوقاف در قالب 10 عنوان اجرایی خواهد شد، تصریح کرد: انجام تبلیغات محیطی و فضاسازی امامزادگان نیز طی دهه فجر انجام خواهد شد.
وی با بیان اینکه در همین راستا طی دهه فجر برنامه‌های جشن انقلاب برگزار می‌شود، گفت: در این مراسم‌ها از حضور سخنرانان برجسته که اغلب از ائمه جمعه استان نیز هستند، استفاده خواهد شد.
معاون فرهنگی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان زنجان در ادامه با اشاره به برگزاری نشست‌های بصیرتی با مباحث سیاسی در امامزادگان اضافه کرد: در این نشست‌های دستاوردهای کشور پس از انقلاب تبیین و نقش مساجد و آستان مقدس امامزادگان در پیروزی انقلاب بیان می‌شود.
این مسئول با اشاره به اینکه نشست‌های سیاسی در دو بخش کارکنان و عمومی برگزار می‌شود، گفت: در این نشست‌ها از حضور کارشناسان سیاسی استفاده خواهد شد.
خدابنده‌لو در بخش دیگری از سخنان خود به برگزاری جشن انقلاب در قالب توزیع کتابچه‌های موضوعی اشاره کرد و افزود: در این کتابچه‌ها مطالبی در زمینه انقلاب آورده شده است.
وی با اعلام اینکه امسال در دهه فجر غبارروبی مزار شهدا نیز انجام می‌شود، اضافه کرد: در این مراسم مزار مطهر شهیدانی که در جوار آستان مقدس امامزادگان مدفون هستند، غبارروبی می‌شود.
معاون فرهنگی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان زنجان همچنین با اشاره به برگزاری محافل انس با قرآن همزمان با دهه فجر اظهار کرد: در این ایام مراسم ویژه تجلیل از فعالان قرآنی نیز با حضور نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان برگزار خواهد شد.
این مسئول با توضیح اینکه هر سال مراسم تجلیل از فعالان قرآنی در هفته وقف برگزار می‌شد، بیان کرد: به علت فشردگی برنامه‌ها طی هفته وقف و میمنت ایام مبارک دهه فجر امسال این برنامه‌ها در ایام مبارک دهه فجر اجرایی خواهد شد.
خدابنده‌لو با بیان اینکه در مجموع امسال آستان مقدس 12 امامزاده والا مقام مدفون در استان زنجان میزبان جشن‌های انقلاب است، اضافه کرد: همچنین در تعداد مشخصی از مساجد شاخص استان نیز ویژه برنامه‌های دهه فجر اجرایی خواهد شد.
زهرا رسولی- خبرنگار بقاع نیوز- زنجان

مربوطه به : اخبار ویژهزنجانمعرفی بقاع متبرکه ایران اسلامیاخبار وقفاخبارآخرین عناویناستان زنجان

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :