کدخبر : 5428 |

90 درصد از بقاع متبرکه و امامزادگان شهرستان زنجان مرمت و بازسازی می‌شوند


معاون فرهنگی اداره اوقاف و امور خیریه استان زنجان
90 درصد از بقاع متبرکه و امامزادگان شهرستان زنجان مرمت و بازسازی می‌شوند
معاون فرهنگی اداره اوقاف و امور خیریه استان زنجان گفت: 90 درصد از بقاع متبرکه و امامزادگان شهرستان زنجان مرمت و بازسازی می‌شوند.
به گزارش بقاع نیوز از زنجان،حجت‌الاسلام فخرالدین خدابنده‌لو اظهار داشت: در تلاش هستیم با انجام پروژه‌های عمرانی زیربنای بقاع متبرکه و امازادگان استان زنجان را افزایش دهیم که در حال حاضر بسیاری از این اماکن در حال بهسازی هستند.
وی با بیان اینکه 90 درصد از بقاع متبرکه و امامزادگان شهرستان زنجان مرمت و بازسازی می‌شوند، عنوان کرد: در شهرستان طارم نیز با وجود 25 امامزاده 70 درصد از بقاع متبرکه و امامزادگان در حال بازسازی و مرمت هستند.
معاون فرهنگی اداره اوقاف و امور خیریه استان زنجان با اشاره به اینکه بهسازی بقاع متبرکه و امامزادگان استان زنجان توسط کمک‌های مردمی انجام می‌شود، تصریح کرد: در راستای تبدیل بقاع متبرکه و امامزادگان به قطب فرهنگی استان زنجان با بهره‌گیری از کمک‌های مردمی پروژه‌های عمرانی که یکی از اقدامات زیرساختی برای تحقق این هدف است انجام می‌شود.
وی با اشاره به اینکه توسعه زیربنایی امازادگان و بقاع متبرکه از جمله اقدامات زیرساختی برای تبدیل شدن این اماکن به قطب فرهنگی استان زنجان است، ابراز کرد: بسیاری امامزادگان و بقاع متبرکه موجود در استان زنجان کوچک بوده و گنجایش جمعیت کثیر مردم برای اجرای برنامه‌های گوناگون در مناسبت‌ها را ندارند.
حجت‌الاسلام خدابنده‌لو با بیان اینکه بودجه اداره اوقاف برای انجام پروژه‌های عمرانی کم است، گفت: شهرستان خدابنده با دارا بودن نزدیک 65 بقاع متبرکه و امامزاده بالاترین آمار استان زنجان را دارد و انجام پروژه‌های عمرانی در این شهرستان اعتبار بالایی را می‌طلبد.
وی در پایان با اشاره به لزوم افزایش وقف در استان زنجان عنوان کرد: در هفته وقف نزدیک به 32 مورد موقوفه توسط واقفان وقف شده که می‌توان تبلیغات انجام شده توسط صداوسیما و رسانه‌های دیگر را یکی از مهمترین عوامل گسترش وقف دانست.
زهرا رسولی- خبرنگار بقاع نیوز – زنجان
مدیر کمیته امداد شهرستان طارم خبر داد

مربوطه به : اخبار ویژهزنجانمعرفی بقاع متبرکه ایران اسلامیاخبار وقفاخبارآخرین عناویناستان زنجان

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :