کدخبر : 5430 |
مدیرکل اوقاف استان سمنان:

همایش ملی میقات‌الرضا(ع) در سمنان برگزار می‌شود


مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان از برگزاری همایش ملی میقات‌الرضا(ع) در استان سمنان در راستای تبیین راه‌های خدمات‌رسانی هر چه بیشتر به زائران بارگاه رضوی خبر داد.

به گزارش  بقاع نیوز :روابط عمومی و اطلاع‌رسانی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان سمنان، حجت‌الاسلام والمسلمین عبدالله واحدی امروز در نشست هماهنگی برگزاری این همایش ملی گفت: همایش ملی میقات‌الرضا(ع) بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده با حضور شماری از مسئولان کشوری و استانی در سمنان برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: این همایش به منظور آشنا کردن هر چه بیشتر مردم و مسئولان با طرح میقات‌الرضا(ع) و نیز تبیین راه‌های خدمات‌رسانی هر چه بیشتر به زائران حرم امن رضوی در استان سمنان برگزار خواهد شد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان افزود: طرح میقات‌الرضا(ع) به منظور ارائه خدمات رفاهی و فرهنگی به زائران حرم مطهر رضوی در شش استان منتهی به مشهد مقدس شامل سمنان، گلستان، مازندران، خراسان شمالی، خراسان جنوبی و خراسان رضوی اجرا می‌شود و امیدواریم بازخوردهای خوبی داشته باشد.

واحدی با بیان اینکه وقف و پرداختن به امور خیریه و خدمات‌رسانی به عموم مردم از دیرباز از افتخارات دین اسلام بوده است و مسلمانان در آن دستی داشته‌اند، ادامه داد: وقف به عنوان سنتی حسنه به طور غیرمستقیم در قرآن و به طور مستقیم در سیره‏ پیامبر (ص) و ائمه اطهار (ع) مورد تاکید قرار گرفته و در روایات متعددی به آن توجه فراوان شده است و امروز یکی از راه‌هایی که می‌توان به زائران بارگاه امن رضوی خدمات‌رسانی بیشتری کرد، بهره‌گیری از توانمندی‌های موقوفات است.

وی تصریح کرد: از نظر اسلام به عنوان دینی الهی و کامل، وقف راه‏گشایی برای رفع محرومیت‏های مادی و معنوی جامعه است و امروز ایران اسلامی با وجود بارگاه ارزشمند امام هشتم (ع) می‌تواند به خوبی در حوزه موقوفات مختص خدمات‌رسانی به زائران امام رضا (ع) قدم بردارد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان افزود: وقف در راه ائمه اطهار (ع) به ویژه امامی که کشورمان از وجود معنوی ایشان به خوبی بهره‌مند است، یادگار جاودانه‏ای از کرامت انسان به پیشگاه بشریت محسوب می‌شود و روز به روز باید تقویت شود.

واحدی بیان داشت: وقف در راه امام هشتم (ع) به نوعی پیوند با آفریدگار متعال است و همه مردم و مسئولان باید بکوشند تا روز به روز بیشتر بتوانیم از معنویت وجود این امام همام بهره ببریم.

مربوطه به : اخبار ویژهاخبارآخرین عناوین

کلمات کلیدی: ,

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :