کدخبر : 5406 |

شعبه حقوقی در اوقاف باید بیش از پیش تقویت شود


نماینده ولی فقیه در استان زنجان:
شعبه حقوقی در اوقاف باید بیش از پیش تقویت شود
نماینده ولی فقیه در استان زنجان گفت: شعبه حقوقی در اوقاف باید بیش از پیش تقویت شود.
به گزارش بقاع نیوز از زنجان، آیت‌الله شیخ علی خاتمی در جلسه مشترک ادارات اوقاف و ثبت اسناد استان زنجان اظهار کرد: وقف احسان ماندگار و جاودان است.
وی با اشاره به اینکه بسیاری از مردم نیز دوست دارند، احسان ماندگار کنند، گفت: این افراد اموالی که نتیجه طولانی عمر خود است را وقف می‌کنند.
نماینده ولی فقیه در استان زنجان خاطرنشان کرد: در سایه اجرایی شدن سنت حسنه وقف بسیاری از مساجد و بیمارستان‌ها ایجاد شده است.
این مسئول با اشاره به دو برهه زمانی که موقوفات از بین رفتند، گفت: در این دو مقطع تاریخی هجوم سنگینی علیه موقوفات صورت گرفت که یکی از آنها زمان نادر شاه بود و در این بازه زمانی صدمات جبران‌ناپذیری به موقوفات زده شد.
خاطرنشان کرد: در زمان رضاخان نیز خیانت بزرگی به موقوفات شد و اموال موقوفات توسط رضا شاه و به تبع آن اطرافیان مورد چپاول قرار گرفت.
وی در ادامه با اشاره به وضعیت سه ساله اخیر استان زنجان در زمینه موقوفات اضافه کرد: در این زمینه اطلاعات بیشتری در زمینه اوقاف به دست آمد و اقدامات مطلوبی صورت گرفت.
نماینده ولی فقیه در استان زنجان با تاکید بر اینکه باید شعبه حقوقی در اوقاف تقویت شود، افزود: این امر در تعداد زیادی از جلسات مطرح و بر آن تاکید شده است.
این مسئول با تاکید بر استفاده از افراد با تجربه اوقاف و ثبت در زمینه احیای موقوفات بیان کرد: این امر موجب احیای بیت‌المال شده و نتایج مثبتی در جامعه خواهد داشت.
نماینده ولی فقیه در استان زنجان با اشاره به اینکه احیای موقوفات موجب شادی روح رفتگان نیز خواهد شد، گفت: علاوه بر این احیای موقوفات موجب تامین بخش عمده‌ای از نیازهای جامعه می‌شود.
خاتمی با اشاره به قداست امامزاده سید ابراهیم (ع) و جایگاهی که این امامزاده دارد، توضیح داد: یکی از بناهای چشمگیر در استان زنجان نیز آستان امامزاده سید ابراهیم (ع) است که مردم اعتقاد زیادی به آن دارند.
زهرا رسولی- خبرنگار بقاع نیوز- زنجان

مربوطه به : اخبار ویژهزنجانمعرفی بقاع متبرکه ایران اسلامیاخبار وقفاخبارآخرین عناویناستان زنجان

کلمات کلیدی: ,

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :