کدخبر : 5355 |

امضاء تفاهم نامه بین منابع طبیعی و اوقاف شهرستان دلیجان


تفاهم نامه بین منابع طبیعی و اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان دلیجان به منظور تعامل و همکاری هر چه بیشتر به امضاء در آمد.

حجت الاسلام محمد رضا آسوده، رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان دلیجان در جلسه ای که به منظور تعامل و همکاری هر چه بیشتر با منابع طبیعی برگزار شد، با اشاره به مشکلات روستای موقوفه مزوش گفت:  روستای مزوش یکی از موقوفات معروف شهرستان دلیجان است که تمام مساحت 167 هکتاری آن اعم از منازل و زمین های مسکونی و زراعی آن، وقف شده است.

وی با بیان اینکه این روستا با 3 نیت روضه خوانی امام حسین(ع)، سفر به کربلای معلی و خیرات و مبرات وقف شده است، بیان کرد: سال گذشته نیز از محل درآمد موقوفات مبلغی بالغ بر 60 میلیون ریال جمع آوری شده است که طبق نیت واقف هزینه می شود.

رئیس اوقاف و امور خیریه دلیجان خاطر نشان کرد: پیش بینی می شود با احیای موقوفات روستای مزوش در سال جاری درآمد حاصل از موقوفات آن نیز افزایش یابد.

این مقام مسئول در بخش دیگری از سخنانش به موضوع  مزرعه عزالدین واقع در پشت دانشگاه آزاد شهر نراق اشاره کرد و گفت: بخشی از این مزرعه موقوفه بوده و جهت دریافت سند وقفی مقرر گردید که محدوده پلاک از طرف اداره ثبت مشخص و اختلاف بین منابع طبیعی و اموراراضی تا حصول نتیجه پیگیری شود.

حجت الاسلام آسوده در ادامه به امضاء تفاهم نامه بین منابع طبیعی و اوقاف در سطح شهرستان اشاره کرد و گفت: خواسته ها صدرصد محقق شده و تعامل بین این دو اداره خیلی خوب و کاربردی می باشد.

وی ادامه داد:دو مزرعه حسین آباد با حدود 420 هکتار که 16 هکتار وقفی است و نصرت آباد نراق با حدود154 هکتار و 60 هکتار وقفی  که سند وقفی داشت ولی بصورت مشاعی که با این تفاهم نامه تفکیک شد.

مربوطه به : اخبار وقفاخبارآخرین عناوین

کلمات کلیدی: ,

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :