کدخبر : 5318 |
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه خدابنده خبر داد:

وجود 11 هزار رقبه در شهرستان خدابنده


رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان خدابنده از وجود 11 هزار رقبه در استان زنجان خبر داد.
به گزارش بقاع نیوزنیوز از زنجان، حجت‌الاسلام حسن رضا محمدی در در جلسه هماهنگی ساخت بیمارستان قیدار نبی (ع) با ارائه گزارشی از وضعیت شهرستان خدابنده در ساخت پروژه‌های عمرانی از محل عواید و درآمدهای موقوفات اظهار کرد: یکی از مهم‌ترین پروژه‌های در حال ساخت این اداره تالار احسان است.
با ارائه گزارشی از وضعیت ساخت تالار احسان خدابنده تصریح کرد: این تالار با هدف فراهم ساختن ازدواج آسان جوانان در حال ساخت است که درصد پیشرفت فیزیکی آن بیش از 80 درصد است.
وی با اشاره به هزینه 800 میلیون تومانی اوقاف در ساخت این تالار اضافه کرد: این تالار از عواید موقوفات در حال ساخت است.
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان خدابنده در ادامه از ساخت ترمینال وقفی در قیدار نبی (ع) نیز خبر داد و گفت: این ترمینال نیز در یک هکتار زمین و در جنوب شهر قیدار نبی (ع) در حال ساخت است.
این مسئول خاطر نشان کرد: بر اساس برنامه‌ریزی اعتبار مورد نیاز برای ساخت این ترمینال نیز از محل درآمدهای موقوفات ساخته خواهد شد.
وی ادامه داد: هدف از ساخت این پروژه بهره‌مندی بیشتر مردم قیدار نبی (ع) از امکانات است.
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان خدابنده ساخت مجتمع اداری، خدماتی و درمانی شهرستان خدابنده در هفت طبقه را از دیگر بهره‌وری‌های انجام شده از محل موقوفات اعلام کرد و گفت: واقف این محل بلغای خاتون موقوفه حضرت قیدار نبی (ع) است.
این مسئول با اشاره به طرح پیشنهادی در نظر گرفته شده برای ساخت مجتمع مذکور تصریح کرد: این مجتمع در قالب 70 واحد تجاری، پارکینگ عمومی به گنجایش 270 خودرو ساخته خواهد شد.
محمدی در بخش دیگری از سخنان خود گزارشی از موقوفات شهر قیدار نبی (ع) ارائه کرد و گفت: این شهر به صورت کلی موقوفه است.
وی با اشاره به وجود بیش از 11 هزار رقبه موقوفات در قیدار نبی (ع) تصریح کرد: همه تلاش اوقاف افزایش و بهره‌وری هرچه بیشتر از عواید موقوفات در این شهر و بهره‌مندی مردم از امکانات است.

زهرا رسولی- خبرنگار بقاع نیوز-زنجان

مربوطه به : اخبار وقفخدابندهاخبارآخرین عناویناستان زنجان

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :