کدخبر : 5299 |

اجرای برنامه‌های مناسبتی هفته وحدت در بقاع متبرکه استان زنجان


معاون فرهنگی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان زنجان خبر داد
اجرای برنامه‌های مناسبتی هفته وحدت در بقاع متبرکه استان زنجان
معاون فرهنگی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان زنجان از اجرای برنامه‌های مناسبتی هفته وحدت در بقاع متبرکه استان زنجان خبر داد.
به گزارش بقاع نیوز؛حجت‌الاسلام فخرالدین خدابنده‌لو ضمن تبریک هفته وحدت اظهار کرد: امسال نیز مطابق سنوات گذشته به مناسبت این ایام مبارک برنامه‌های مختلفی در استان زنجان در حال برگزاری است.
وی با اشاره به اینکه به همین مناسبت اداره کل اوقاف استان زنجان نیز برنامه‌های مناسبتی هفته وحدت را در جوار آستان مقدس امامزادگان اجرایی می‌کند، تصریح کرد: از مهم‌ترین این برنامه‌ها برگزاری جشن‌های مناسبتی است.
معاون فرهنگی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان زنجان با توضیح اینکه امسال در جوار هشت بقعه شاخص استان زنجان جشن‌های هفته وحدت به صورت ویژه در حال برگزاری است و طی روزهای آینده برگزار خواهد شد، اضافه کرد: در جوار آستان مقدس سایر امامزادگان نیز برنامه‌های مناسبتی برگزار و اجرایی می‌شوند.
این مسئول با اشاره به برنامه‌های اجرایی اوقاف در قالب جشن‌های هفته وحدت افزود: برگزاری مراسم مولودی خانی، سخنرانی، برپایی ایستگاه‌های صلواتی و… از برنامه‌های جانبی جشن‌های هفته وحدت است.
خدابنده‌لو در ادامه از برگزاری مسابقات فرهنگی موضوعی در جوار آستان مقدس امامزادگان و بقاع متبرکه استان نیز خبر داد و گفت: این مسابقات نیز در شهرستان‌های مختلف استان برگزار می‌شود.
وی خاطر نشان کرد: در مجموع امسال به مناسبت هفته وحدت هشت عنوان برنامه در جوار بقاع متبرکه استان اجرایی خواهد شد.
معاون فرهنگی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان زنجان در ادامه از اجرای طرح “مهر تندرستی” همزمان با هفته وحدت نیز خبر داد و گفت: این طرح از جمله اقدامات ویژه اوقاف است که در راستای اجرای امینانه نیات موقوفات مرتبط با دارو و درمان اجرایی می‌شود.
این مسئول با اشاره به اینکه هدف از اجرای طرح “مهر تندرستی” کمک به بیماران بی‌بضاعت برای تهیه دارو، درمان و هزینه‌های مربوط به بستری است، تصریح کرد: این طرح در راستای شناسایی افراد مستحق، مطابق نیت واقفان و بهره‌مندی آنها از اجرای نیت، ایجاد وحدت رویه برای اجرای امینانه نیات واقفان و نظام‌مند کردن آنها اجرایی می‌شود.
خدابنده‌لو اطلاع‌رسانی نسبت به آثار و برکات اجرای نیات واقفان در جامعه را نیز از دیگر اهداف اجرای طرح “مهر تندرستی” عنوان کرد و اظهار داشت: وقف در حوزه بهداشت و درمان در هر زمان و برهه‌ای دارای جایگاه ویژه و با اهمیتی بوده است.
وی با اشاره به موقوفات درمانی استان زنجان تصریح کرد: بیمارستان و درمانگاه شفیعیه و همچنین موقوفه هوشمند از موقوفات درمانی استان زنجان هستند.
معاون فرهنگی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان زنجان در پایان با تاکید بر تشویق و ترغیب مردم به انجام موقوفات درمانی تصریح کرد: ترغیب مردم برای ایجاد وقف جدید متناسب با نیازهای روز جامعه و ترغیب، تشویق و جذب خیرین در امر کمک به بیماران نیازمند و هزینه‌های درمانی و گسترش تجهیزات پزشکی مورد نیاز مراکز درمانی برکات بسیاری در حل مشکلات درمانی مردم خواهد داشت.

مربوطه به : معرفی بقاع متبرکه ایران اسلامیاخبار وقفاخبارآخرین عناوین

کلمات کلیدی: ,

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :