کدخبر : 5257 |
با برگزاری مراسم اختتامیه:

برگزیدگان سی و هفتمین دوره مسابقات قرآن اوقاف استان قم تجلیل شدند


مراسم اختتامیه سی و هفتمین دوره مسابقات قرآن اوقاف استان قم برگزار و از برگزیدگان تجلیل شد.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان قم، مراسم اختتامیه سی و هفتمین دوره مسابقات قرآن اوقاف و امور خیریه استان قم، شنبه شب در سالن همایش‌های مجتمع فرهنگی امامزاده سید علی(ع) برگزار شد.

در این مراسم حجج اسلام والمسلمین صالحی‌منش استاندار و شیری مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قم، امیرآبادی نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی، بیاتی ریاست شورایس اسلامی شهر قم، معاونان و مدیران اوقاف استان و شهرستان قم و همچنین جمعی از شرکت‌کنندگان و برگزیدگان این دوره از مسابقات حضور داشتند.

ابتدا حجت‌الاسلام والمسلمین شوزب شیری مدیرکل اوقاف استان قم طی سخنانی حضور گسترده جوانان قمی در مقاطع سنی مختلف در هر دو بخش دختران و پسران را بسیار چشمگیر توصیف کرد و گفت: ‌هر کس وارد بوستان قرآن شود راه سعادت را خواهد یافت؛ امیدواریم برگزاری این دوره از مسابقات موجب آشنایی و انس هر چه بیشتر مردم به ویژه جوانان قمی با کلام وحی شود.

پس از آن علی زینالی، نفر نخست مسابقات قرائت بخش شکوفه‌ها در سی و هفتمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم استان قم به قرائت آیاتی چند از کلام الله مجید پرداخت و سپس گروه تواشیح میعاد که رتبه نخست این دوره از مسابقات همخوانی و ابتهال را کسب کرده بودند به اجرای برنامه پرداختند.

قرائت بیانیه هیئت داوران این دوره از مسابقات بخش دیگر مراسم بود که توسط مجری صورت گرفت و بعد از آن هم هادی خانی، نفر دوم مسابقات قرائت در مقطع سنی بزرگسالان به قرائت پرداخت.

حجت‌الاسلام والمسلمین محمد صادق صالحی‌منش استاندار قم در بخش بعدی این مراسم سخنرانی کرد و با بیان اینکه اگر جوانان با قرآن انس بگیرند هیچگاه به سراغ فساد و تباهی نخواهند رفت گفت: خانواده‌هایی که از آموزه‌های دینی دور بوده و ارتباط با قرآن نداشته باشند گرفتار مفاسد زیادی می‌شوند وگرنه در خانواده‌های قرآنی، افراد مجرم و معتاد یافت نمی‌شوند زیرا قرآن انسان را پرهیزکار می‌سازد و انس با کلام وحی، آدمی را به گونه‌ای تربیت می‌کند که از گناه دوری کند.

وی همچنین از مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قم تشکر و قدردانی کرد و افزود: حجت‌الاسلام والمسلمین شیری جزو بهترین مدیران قم است و برگزاری مسابقات سراسری قرآن در قم به بهترین وجه نتیجه تلاش‌ها و کوشش‌های ایشان و سایر مدیران و مسولان اوقاف است.

در خاتمه با اهدای لوح و جوایزی به برگزیدگان این دوره از مسابقات از آنها تجلیل شد.

اسامی نفرات برگزیده به شرح زیر است:

در رده سنی شکوفه‌ها و در بخش خواهران، ریحانه فوجیان، فاطمه جمالی و فاطمه حجتی نفرات اول تا سوم رشته حفظ 20 جزء، زهرا خدا محمدی نفر اول رتبه رشته حفظ 10 جزء، زینب سادات شریفی قمی، فاطمه نایبی موحود و فاطمه سادات سیدی هم به ترتیب نفرات اول رشته ترتیل و اول و دوم رشته قرائت بودند.

در رده سنی بزرگسالان بخش خواهران نیز حرمت نصرالله‌پور، لیلا غلامی باقرآبادی و زینب باقری نژاد صالحی حائز رتبه‌های اول تا سوم رشته مفاهیم تخصصی شدند؛ همچنین در رشته حفظ کل هم به ترتیب سمیه کدخدایی، مهری شکرعلیزاده و زهرا ثقفی نفرات اول تا سوم بودند.

در رشته حفظ 20 جزء هم سعیده احمدی، سمیه فوجیان و فاطمه کدخدایی رتبه‌های اول تا سوم را به دست آوردند و زهرا سادات نجفعلی خوانساری، فاطمه سوری و فاضله علیزاده هم حائز رتبه‌های نخست رشته حفظ 10 جزء بودند.

در رشته ترتیل هم به ترتیب نجمه رضانژاد، خدیجه دیاری و فاطمه زینعلی نفرات اول تا سوم شدند و نسیبه کرمی پارسا، طیبه صبوری و زهرا دوازده امامی نفرات اول رشته ترتیل لقب گرفتند همچنین در رشته دعاخوانی نیز ملیحه سادات طباطبایی، صدیقه شاکری و فاطمه پیوسته حائز رتبه‌های برتر شدند.

اما در بخش برادران و در مقطع سنی شکوفه‌ها، دو نفر حائز رتبه نخست حفظ کل قرآن شدند که اسامی آنان به ترتیب مجید امینی و محمد حسین عربیان بود و رتبه دوم هم به سجاد شعبانی اختصاص یافت.

در رشته حفظ 20 جزء هم سید مهدی میرقیصری حائز رتبه نخست شد و حسین مرادی، مهدی تقی نسب و حسین کریمی لویی رتبه‌های اول تا سوم رشته حفظ 10 جزء را به دست آوردند.

در رشته ترتیل هم به ترتیب محمد حسین ابراهیمی‌فر، محمد اکبری جان آبادی و محمد جواد صالحی‌منش نفرات برتر شناخته شدند و همچنین علی زینالی، مجتبی کریمی‌آذر و محمد مهدی محمودی حائز رتبه‌های نخست تا سوم رشته قرائت بودند.

در رشته اذان هم علیرضا ربیعی‌پور سلیمی، علی زینالی و مجتبی کریمی آذر حائز رتبه‌های اول تا سوم شدند.

بیشترین برگزیده‌ها هم در مقطع سنی بزرگسالان بخش برادران بودند به این ترتیب که در رشته مفاهیم تخصصی، علی بدری، محمود صادقی‌پور و علیرضا یوسفعلی نفرات اول تا سوم شدند؛ در رشته حفظ کل جوایز برتر به حسن علیرضالو، احمد معتمدی و مهدی غروی رسید؛ مهدی حسن‌نژاد، مهدی رمضانی نوده و حسین صالحی نفرات برتر رشته حفظ 20 جزء بودند؛ در رشته حفظ 10 جزء هم جوایز برتر به میثم یوسفی، مهدی نصر و علی مطوری رسید؛ محمدی ربیعی پور سلیمی، سید صادق کاظمی اونجی و حیدر چینی‌ساز و علی مال امیری هم نفرات اول رشته ترتیل بودند.

در رشته قرائت هم سید حمیدرضا مقدسی، هادی خانی و مرتضی شکوری نفرات اول تا سوم شدند؛ رتبه‌های اول رشته‌های قرائت و حفظ 10 جزء و همچنین قرائت و حفظ 5 جزء هم به ترتیب یوسف حسین‌زاده و احمدرضا ساعدی بیدگلی بودند.

در رشته دعاخوانی نیز حسین یزدان‌پناه، حسین برزگر و سعید شعبانی نفرات اول تا سوم بودند؛ در رشته اذان هم محمد اسماعیل خورشید، محمد حسین فراهانی و علیرضا محمودی نفرات اول تا سوم شناخته شدند و همچنین علی فدایی‌زاده، محمد مهدی معتمدی و علی چینی‌ساز حائز رتبه‌های برتر رشته ابتهال شدند.

گروه همخوانی میعاد قم نیز رتبه نخست مدیحه‌سرایی و همخوانی را کسب کرد و رتبه‌های دوم و سوم این رشته نیز توسط گروه‌های معراج و حضرت ولی عصر(عج) احراز شدند.

مربوطه به : اخبارقرآنیاخبارآخرین عناوین

کلمات کلیدی: ,

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :