کدخبر : 5235 |
ترویج فرهنگ وقف نیازمند همراهی رسانه‌هاست

ترویج فرهنگ وقف نیازمند همراهی رسانه‌هاست


به گزارش بقاع نیوز از زنجان، حجت‌الاسلام علی باقری در همایش یاوران وقف اظهار کرد: سنت حسنه وقف از سنت‌هایی است که خداوند متعال به آن تاکید بسیاری کرده و در بیشتر آیات و احادیث به آن اشاره شده است.

وی با اشاره به اینکه وقف در مجموع با نیات بسیار متنوعی انجام می‌شود، اضافه کرد: از جمله نیات وقف می‌توان به اطعام در ایام مختلف سال از جمله ماه های مبارک رمضان و محرم اشاره کرد.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان زنجان ساخت حوزه‌های علمیه و کمک به نیازمندان را نیز از دیگر نیات وقف اعلام کرد و گفت: کمک به دانش‌آموزان نیازمند، ساخت مسجد و حسینیه نیز از دیگر نیات واقفان در انجام این سنت حسنه است.

این مسئول با بیان اینکه سنت حسنه وقف برای واقف خیر و برکات بسیاری دارد، تصریح کرد: خیر و برکات وقف پس از مرگ واقف نیز به وی می‌رسد.

باقری با تاکید بر فرهنگ‌سازی این سنت حسنه در جامعه بیان کرد: سنت حسنه وقف باید در جامعه نهادینه شود.

وی با اشاره به نقش تاثیرگذار رسانه‌ها در ترویج سنت حسنه وقف اظهار داشت: ترویج این سنت حسنه نیازمند همراهی رسانه‌ها است چرا که اقشار بسیاری از مردم مخاطب رسانه‌های جمعی به ویژه رسانه ملی هستند.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان زنجان با اشاره به همراهی مطلوب رسانه ملی در ترویج سنت حسنه وقف گفت: امسال 2 هزار و 272 دقیقه برنامه در راستای ترویج سنت حسنه وقف در صدا و سیمای مرکز زنجان تولید و پخش شده است.

این مسئول با بیان اینکه با تبلیغات صورت گرفته تعداد موقوفات استان افزایش یافته است، تصریح کرد: در حال حاضر 2 هزار و 400 موقوفه در استان زنجان وجود دارد که تعداد رقبات آنها 24 هزار مورد است.

وی با اشاره به اینکه بیشترین تعداد موقوفات استان زنجان در مرکز استان متمرکز است، بیان کرد: از نظر ارزش ریالی نیز قیدار دارای بیشترین موقوفه است.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان زنجان شهر قیدار را موقوفه شش دانگ اعلام کرد و گفت: تعداد رقبات این شهرستان بیش از 11 هزار مورد است.

باقری با ارائه گزارشی از برنامه‌های هفته وقف تصریح کرد: امسال 120 برنامه طی این هفته اجرا شد.

وی خاطر نشان کرد: اغلب برنامه‌های اجرایی با هدف ترویج فرهنگ وقف و موقوفات اجرایی شد.

زهرا رسولی-خبرنگاربقاع نیوز-زنجان

مربوطه به : اخبار ویژهاخبار وقفآخرین عناویناستان زنجان

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :