کدخبر : 5054 |
رئیس اداره اوقاف شهرستان تاکستان خبر داد:

کسب رتبه دوم اوقاف تاکستان در سطح استان قزوین


بقاع نیوز:فرهاد مرادخانی در نشست خبری با اصحاب رسانه گفت:اوقاف تاکستان از لحاظ جایگاه اداری پیشرفت چشمگیری داشته و جایگاه دوم را در سطح استان به خود اختصاص داده است.

به گزارش بقاع نیوز به نقل از روابط عمومی اداره کل اوقاف و امورخیریه استان قزوین ، فرهاد مرادخانی رئیس اداره اوقاف شهرستان تاکستان، صبح امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه گفت: امسال هفته وقف ۲۹ آذر ماه آغاز گردید
وی با بیان اینکه رسانه‌ها همیشه اوقاف را همراهی کرده‌اند، افزود: رسانه از مهمترین ابزار ترویج و توسعه وقف در جامعه است و در این زمینه نقشی پر رنگ ایفا می‌کند.
مرادخانی همچنین دیدار با آیت الله اسلامی نماینده مجلس خبرگان رهبری و فرماندار شهرستان را از دیگر برنامه‌های هفته وقف عنوان کرد و افزود: تجدید میثاق با آرمان‌های شهدا و غبار روبی گلزارهای شهدا و بقاع متبرکه نیز در برنامه است.
رئیس اداره اوقاف تاکستان با بیان اینکه سنت حسنه وقف یکی از مهمترین مظاهر احسان و نیکوکاری و خدمت به همنوعان و کمک به مصالح جامعه و تنظیم امور اجتماعی و اقتصادی است که نام نیک را ماندگار می‌کند، بیان کرد: هفته وقف بهترین فرصت برای وحدت و یکپارچه‌سازی همه اقشار مردم در احیای سنت وقف است.
مرادخانی با بیان اینکه همایش” لیبک یا رسول الله” همزمان با سراسر کشور در بقاع متبرکه برگزار می‌شود، اظهار کرد: این برنامه به طور شاخص در حرم آقا سید علی برگزار خواهد شد.
وی با بیان اینکه همایش” لبیک یا رسول الله” با هدف لبیک گویی به پیامبر خیر و رحمت برگزار می‌شود، بیان کرد: همچنین در روز رحلت پیامبر گرامی اسلام در بقاع شاخص شهرستان قرائت می‌شود.
رئیس اداره اوقاف تاکستان با بیان اینکه نشست تخصصی با کارکنان و طلاب نیز در برنامه است، بیان کرد: این نشست مربوط به منظور استفاده از ظرفیت طلاب حوزه‌های علمیه در ترویج فرهنگ وقف صورت می‌گیرد.
مرادخانی از برگزاری همایش یاوران وقف با حضور مدیران و مسئولان شهرستان خبر داد و یادآورشد: دستیابی به هدفهای مشخص شده در هر کاری برنامه و طرحی منسجم و هدفمند لازم دارد.
وی افزود: همچنین نشست‌های صنفی با حضور اصناف مختلف در شهرستان برگزار می‌شود و برای هر صنف یک زمان جدا تعیین شده تا به صورت مجزا نشستها برگزار شود.
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان تاکستان با بیان اینکه فواید حاصل از موقوفات به همه افراد جامعه تعلق دارد بنابراین همه مردم و مسئولان در گسترش این سنت حسنه مسئول هستند، بیان کرد: برگزاری نشست با واقفان و خیران نیز از دیگر برنامه‌های اجرایی اوقاف شهرستان در هفته وقف است و این برنامه به منظور استفاده حداکثری از مشارکت و همفکری واقفان و خیرین در افزایش موقوفات صورت می‌گیرد.
مرادخانی ادامه داد : اهدا خون، برگزاری زنگ انشا و سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه از دیگر برنامه های دیگر این اداره خواهد بود.
وی در ادامه با بیان گزارش مختصری از عملکرد یکساله ی این اداره تشریح کرد : طرح آرامش بهاری اولین برنامه اوقاف بود که همزمان با سال تحویل در بقاع متبرکه انجام شد که با استقبال چشمگیر مواجه شد و ما در این شهرستان میزبان بیش از یکصد زائر بودیم.
مرادخانی با اعلام رضایت از اجرای طرح نشاط معنوی در بقاع متبرکه افزود: طرح نشاط معنوی به عنوان دومین طرح اوقاف با هدف پرکردن اوقات فراغت جوانان و نوجوانان در بقاع متبرکه برگزار شد که اوقاف شهرستان میزبان ۶۰۰دانش آموز بود که در نهایت با دو اردوی زیارتی به پایان رسید.
وی طرح ضیافت الهی و برگزاری محافل انس در قرآن در ماه مبارک رمضان را از دیگر طرح های این اداره خواند.
رئیس اداره اوقاف تاکستان افزود: طرح بصیرت عاشورایی نیز در ۲۰۰بقاع متبرکه با استقبال بیش از ۲۰۰هزار زائر روبرو شد.
مرادخانی با بیان ۱۲ وقف جدید در طی سال ۹۳ گفت: شهرستان تاکستان دارای ۲۹بقاع متبرکه ، ۲۶۰مسجد و ۹۵ موقوفه ی منفعتی است. و ما درصددیم با توجه به منویات رهبری این بقاع را تبدیل به قطب فرهنگی کنیم.و شان این بقاع را به جایگاه اصلی خود برسانیم.
رئیس اداره اوقاف تاکستان با اشاره به پیشرفت عملکردی این اداره در سال ۹۳ گفت: اداره این شهرستان از لحاظ جایگاه اداری پیشرفت خوبی داشته که در استان دیده شده و در سطح استان جایگاه دون را به خود اختصاص داده است.
وی در پایان با ابراز نارضایتی از عدم همکاری سازمان میراث فرهنگی در حق بازسازی بقاع فرسوده گفت:قدمت بقاع شهرستان مختلف است برخی بقاع قدمت ۲۰۰ ساله دارند اما با ورود سازمان میراث فرهنگی نه تنها کار بازسازی تعطیل شد و خود این سازمان نیز در مرمت یا بازسازی اقدامی انجام نداده است.و پیگیری های اداره اوقاف نیز منتج به هیچ نتیجه ای نشد.

مربوطه به : اخبار ویژهتاکستاناخبار وقفاستان قزوینآخرین عناوین

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :