کدخبر : 5052 |
مدیر کل اوقاف سمنان:

پنج اولویت مهم استان در وقف جدید شناسایی شد


بقاع نیوز:مدیر کل اوقاف وامورخیریه استان سمنان گفت: این اولویت ها در استان سمنان نیاز سنجی شده اند و باید از ظرفیت وقف برای رفع این نیازها استفاده کرد.

به گزارش ستاد خبری هفته وقف استان سمنان، حجت الاسلام عبدالله واحدی گفت: یک از اقداماتی که در استان جایش خالی بود نیازهایی بود که در استان باید اولویت بندی می‌شد تا ما ببینیم با چه نیرویی در این زمینه‌ها وارد شویم.
وی افزود: اولین اولویت استان موضوع علمی و پژوهشی است که با توجه به سیاست های علمی و پژوهشی مقام معظم رهبری که در شهریور ماه ابالاغ شد در بند پنجم از قسمت هفتم این برنامه اشاره شده که باید از خیرین و موسسات خیریه خصوصا وقف در توسعه این مسئله مهم استفاده کرد.
واحدی تأکید کرد: امروز دنیا در زمینه مسائل علمی و پژوهشی از ما جلوتر است و ما باید کاستی‌های موجود در این زمینه را با فرهنگ وقف جبران کنیم .
وی اظهارکرد: رسیدگی به مسائل بهداشت و درمان دومین اولویت در استان است، که در این زمینه اداره‌ کل‌ اوقاف‌ و امور خیریه استان سمنان دو پروژه را مورد بررسی قرار می‌دهد.
واحدی بیان کرد: یک مورد بیمارستان سوانح و سوختگی شهرستان سمنان و مورد دیگر مرکز ناباروری در شهرستان شاهرود است که پیگیری های لازم برای اجرای این پروژه‌ها صورت می‌گیرد.
مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان سمنان تصریح کرد: ما برای اجرای این دو پروژه از موقوفات درمانی استان استفاده می‌کنیم.
وی اظهار کرد: دراین راستا توجه ویژه به بیماران خاص شده است تا مشکلات آن‌ها درزمینه تأمین دارو و درمان حل شود.

مربوطه به : اخبار ویژهاخبار وقفآخرین عناویناستان سمنان

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :