کدخبر : 5041 |
مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان زنجان خبر داد:

مشارکت 70 میلیارد ریالی زنجانی‌ها در طرح مودت امامزادگان


به گزارش بقاع نیوز، حجت‌الاسلام علی باقری در همایش یاوران وقف گزارشی از اقدامات سال جاری اداره کل اوقاف استان زنجان ارائه کرد.
وی با اشاره به اقدامات این اداره کل در راستای حفظ و بهره‌وری موقوفات بیان کرد: در این راستا فعالیت‌های جامعی در امر افزایش موقوفات صورت گرفته است.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان زنجان با بیان اینکه در حال حاضر قریب به 2 هزار و 400 موقوفه در استان زنجان وجود دارد، اضافه کرد: این موقوفات مربوط به مساجد، حسینیه‌ها، تکایا، موقوفات منفعتی و انتفاعی است.
این مسئول با اشاره به وجود 35 هزار نیت در استان زنجان افزود: بر اساس آمار تعداد رقبات استان نیز 24 هزار مورد است.
باقری با بیان اینکه اداره کل اوقاف استان زنجان دقیقا بر اساس نیات واقفان اقدام به هزینه‌کرد موقوفات می‌کند، گفت: همین امر موجب اعتمادسازی بین واقفان شده است.
وی افزایش مشارکت مردم در امور موقوفات را از دیگر نتایج هزینه‌کرد درست موقوفات عنوان کرد و افزود: به علت اعتمادسازی صورت گرفته میزان موقوفات استان افزایش یافته است.
مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان زنجان میزان مشارکت مردم را در امر بازسازی امامزادگان 70 میلیارد ریال اعلام کرد و بیان داشت: بر این اساس اقدامات بازسازی در امامزادگان از جمله توسعه و نصب ضریح صورت گرفته است.
این مسئول در بخش دیگری از سخنان خود گزارشی از مراحل ساخت تالار احسان نیز ارائه کرد و گفت: این تالار به منظور فراهم ساختن ازدواج آسان جوانان در حال ساخت است.
وی خاطر نشان کرد: میزان پیشرفت فیزیکی این تالار بیش از 80 درصد است.
لازم به ذکر است، موضوع تربیت حافظان قرآنی، ساخت مجتمع‌های تفریحی و رفاهی و موضوع برگزاری مسابقات قرآنی از جمله مواردی بود که مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان زنجان در این همایش مطرح کرد.
زهرا رسولی-خبرنگار بقاع نیوز-زنجان

مربوطه به : اخبار ویژهمعرفی بقاع متبرکه ایران اسلامیاخبار وقفآخرین عناویناستان زنجان

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :