کدخبر : 5039 |
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی

اوقاف در ترویج سنت حسنه وقف موفق عمل کرده است


به گزارش بقاع نیوز، محمد اسماعیلی در جریان بازدید از نمایشگاه خیمه معرفت طارم با اشاره به آثار و نتای مثبت انجام سنت حسنه وقف در جامعه اظهار کرد: این امر برکات بسیاری در جامعه اسلامی دارد.
وی با اشاره به ترویج این سنت حسنه پس از پیروزی انقلاب اسلامی، بیان کرد: اعتمادسازی موجب شده مردم مشارکت بیشتری در این زمینه داشته باشند.
نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی با تقدیر از اقدامات اوقاف در زمینه وقف گفت: این اداره در امر اطلاع‌رسانی موقوفات و هزینه‌کرد آن اقدامات مطلوبی انجام داده است.
در ادامه این بازدید رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان طارم نیز ضمن ارائه گزارشی از اقدامات اداره اوقاف شهرستان طارم در زمینه ترویج فرهنگ وقف بیان کرد: در حال حاضر قریب به 400 موقوفه در شهرستان طارم وجود دارد.
حبیب ابراهیمی همچنین با اشاره به اینکه پیکر مطهر 21 امامزاده والا مقام در شهرستان طارم مدفون است، اظهار کرد: این اداره در امر توسعه و بازسازی امامزادگان اقدامات قابل توجهی انجام داده است.
وی با اشاره به اینکه اقدامات بازسازی شده در امامزادگان با مشارکت مردم صورت گرفته است، اضافه کرد: بر اساس برآورد صورت گرفته میزان مشارکت مردم در امر بازسازی امامزادگان بیش از 5 میلیارد ریال بوده است.
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان طارم در ادامه گزارشی از روند واهداف برپایی غرفه‌های معرفت ارائه کرد و گفت: این غرفه‌ها شامل ایستگاه همه واقف باشیم، غرفه طرح مودت امامزادگان‌، غرفه مجازی وعملکرد اوقاف و امورخیریه طارم، غرفه قرآنی و نقاشی با موضوع وقف و غرفه عرضه محصولات فرهنگی ومذهبی است.
این مسئول در ادامه به آثار و برکات وقف در جامعه اشاره کرد و از واقفان خواست: وقف جدید خود را مرتبط با نیاز روز جامعه همانند کمک به افراد بی‌بضاعت‌، دارو و درمان، ترویج دین اسلام و تبلیغ قرآن انجام دهند تا نیازهای جامعه مرتفع شود.

گفتنی است، در ادامه ازنمایشگاه خیمه معرفت اوقاف وامورخیریه طارم واقع درآستان امامزادگان هاشم (ع) وعوف (ع) آببر بازدید کردند.
و در پایان این بازدید ازطرف اداره اوقاف وامورخیریه طارم ازاصحاب وقف، خبرنگاران فعال در زمینه وقف، مستاجران نمونه، هیئت امنای مساجد و امامزادگان، فعالان فرهنگی و یاوران وقف طی مراسمی تقدیر شد.

زهرا رسولی-خبرنگار بقاع نیوز- زنجان

 

مربوطه به : اخبار ویژهاخبار وقفآخرین عناویناستان زنجان

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :