کدخبر : 4182 |

برگزاری “جشن‌های ولایت علوی، اکمال دین نبوی” در امامزادگان


رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان خدابنده از برگزاری “جشن‌های ولایت علوی، اکمال دین نبوی” در امامزادگان در خدابنده خبر داد.

حجت الاسلام حسن رضا محمدی اظهار کرد: امسال نیز همچون سنوات قبل برنامه‌های ویژه دهه ولایت در خدابنده همزمان با سراسر کشور برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه قبل از ماه ذی‌الحجه جلسات هماهنگی مربوط به دهه ولایت در شهرستان تشکیل و برنامه‌ریزی‌های لازم صورت گرفته است، تصریح کرد: بر همین اساس مقرر شده برنامه‌های دهه ولایت در بقاع امامزادگان و مساجد شهرستان برگزار شود.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان خدابنده با اشاره به اینکه نخستین برنامه اجرایی در شهرستان به مناسبت دهه ولایت، برگزاری دعای عرفه است، اضافه کرد: این مراسم یک روز قبل از عید قربان در تعدادی از بقاع و مساجد شهرستان با حضور مردم و مسئولان برگزار خواهد شد.

این مسئول همچنین با اشاره به اقامه نماز عید قربان در شهرستان، افزود: این مراسم نیز همزمان با سراسر کشور صبح روز عید برگزار می‌شود.

محمدی همچنین با اشاره برگزاری همایش برگزاری همایش ولایت و بصیرت برای اصحاب وقف، تصریح کرد: همچنین در این ایام مبارک همایش بانوان و ولایت نیز در بقاع شاخص شهرستان برگزار خواهد شد.

وی در ادامه با اشاره به برگزاری مراسم مولودی خانی و برپایی ایستگاه‌های صلواتی، اظهار کرد: همچنین در تعدادی از بقاع شاخص شهرستان همزمان با روز عید قربان و غدیر، مراسم جشنی با حضور مردم و مسئولان شهرستان برگزار خواهد شد.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستات خدابنده همچنین با اشاره به برنامه‌های فرهنگی اجرایی طی دهه ولایت در شهرستان، افزود: برگزاری مسابقع عکاسی و وبلاگ نویسی و همچنین برپایی نمایشگاه با موضوع وقف نیز از دیگر برنامه‌هایی است که توسط اوقاف شهرستان خدابنده اجرایی خواهد شد.

این مسئول با اشاره به اینکه برنامه‌های دهه ولایت به صورت شاخص در چند بقعه شهرستان خدابنده اجرایی می‌شود، اضافه کرد: بقعه قیدار نبی (ع)، امامزاده احمد (ع) غلام ویس، امامزاده سیدابراهیم (ع) آغاجری، امامزاده ابراهیم (ع) سجاس از جمله آنها هستند.

وی با اشاره به اینکه هدف اصلی از اجرای برنامه‌های دهه ولایت، تبیین موضوع ولایت فقیه و جایگاه ولایت فقیه است، تصریح کرد: در این راستا از ظرفیت بقاع متبرکه و امامزادگان استفاده خواهد شد.

پیکر مطهر 62 امامزاده والا مقام در شهرستان خدابنده مدفون است و تعداد موقوفات این شهرستان نیز قریب به 500 مورد است.

مربوطه به : آخرین عناوین

کلمات کلیدی: ,

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :