کدخبر : 4180 |
به گزارش خبرنگار بقاع نیوز از زنجان:

اجرای برنامه‌های ویژه دهه ولایت در امامزادگان طارم


بقاع نیوز:رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان طارم از اجرای برنامه‌های مختلف به مناسبت دهه ولایت در امامزادگان طارم خبر داد.

نعمت احمدی اظهار کرد: امسال نیز طبق سنوات گذشته برنامه‌های مختلفی به مناسبت دهه ولایت در شهرستان طارم اجرایی می‌شود.
وی با اشاره به اینکه برنامه‌های دهه ولایت در بازه زمانی بین عید قربان و غدیر برگزار خواهد شد، افزود: با برنامه‌ریزی‌های انجام شده امسال برنامه‌های دهه ولایت در طارم، در امامزاده هاشم و عوف (ع) آببر، امامزاده جعفر (ع) آببر و امامزاده عبدالله (ع) صومعه‌بر اجرایی خواهد شد.
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان طارم خاطر نشان کرد: در این امامزادگان برنامه‌های متنوعی همچون مولودی، سخنرانی و غبارروبی مزار شهدا اجرایی خواهد شد.
این مسئول با اشاره به اینکه همزمان با دهه ولایت، همایش بانوان ولایی نیز در شهرستان برگزار خواهد شد، تصریح کرد: این همایش با حضور بانوان در امامزادگان شاخص شهرستان برگزار خواهد شد.
احمدی در ادامه با اشاره به اینکه از چند روز قبل فضاسازی و چراغانی بقاع متبرکه انجام شده است، افزود: همچنین تمهیدات لازم به منظور برگزاری دعای عرفه نیز در شهرستان انجام شده است.
وی با اشاره به اینکه این مراسم روز قبل از عید قربان در برگزار خواهد شد، اضافه کرد: این مراسم ساعت 15 عصر این روز برگزار خواهد شد.
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان طارم همچنین با اشاره به برگزاری نماز عید قربان در امامزادگان و مساجد شهرستان، اظهار کرد:  این مراسم نیز با حضور مسئولان و مردم شهرستان در تعدادی از مساجد و امامزادگان برگزار خواهد شد.
این مسئول با اشاره به اینکه هر یک از روزهای دهه ولایت به اسم خاصی نامگذاری شده است، تصریح کرد: متناسب با نامگذاری هر روز برنامه ویژه‌ای در شهرستان برگزار خواهد شد.
احمدی با اشاره به برگزاری مسابقات عکاسی و وبلاگ نویسی با موضوع ولایت در سطح شهرستان، افزود: همچنین در این ایام مبارک با سادات نیز دیدار خواهد شد.
وی در ادامه با اشاره به اجرای طرح مودت در امامزادگان و راه‌اندازی ایستگاه‌های صلواتی، بیان کرد: رگزاری همایش ولایت و بصیرت برای کارکنان ، خانواده و اصحاب وقف، دعوت از دانش آموزان و جوانان جهت حضور در فضای معنوی امام زادگان و بقاع متبرکه، برگزاری نشست های صنفی با موضوع وقف، برپایی ایستگاه های مشاوره وقف و برگزاری مراسم پرفیض دعای ندبه نیز از دیگر برنامه‌هایی است که طی دهه ولایت اجرایی می‌شود.
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان طارم در ادامه با ارائه گزارشی از  سایر برنامه‎های اجرایی اوقاف طارم طی سال و در مناسبت‌های مختلف مذهبی و اعیاد، افزود: بر اساس زمان بندی انجام شده، در هریک از مناسبت‌های برنامه‌های ویژه‌ای در بقاع امامزادگان و مساجد برگزار می‌شود.
این مسئول با اشاره به اینکه در طول سال قریب به 40 برنامه فرهنگی در بقاع امامزادگان اجرایی می‌شود، بیان کرد: خوشبختانه استقبال مردم شهرستان نیز از اجرای این برنامه‌ها مطلوب است.
وی با اشاره به اینکه پیکر 21 امامزاده والا مقام در شهرستان طارم مدفون است، تصریح کرد: اداره اوقاف در راستای استفاده از ظرفیت این مکان‌های مقدس، برنامه‌های مختلفی را طی سال اجرایی می‌کند.
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان طارم با برشمردن طرح‌های آرامش بهاری، نشاط معنوی، ضیافت الهی، بصیرت عاشورایی، ویژه برنامه‌های دهه کرامت و دهه ولایت به عنوان بخشی از برنامه‌های اجرایی در جوار بقاع متبرکه شهرستان، افزود: این برنامه‌ها با همکاری هیئت امنای امامزادگان برگزار می‌شود.
این مسئول با اشاره به اینکه هدف از اجرای برنامه‌های مختلف در امامزادگان استفاده از ظرفیت معنوی آنها به منظور ترویج معارف دینی و سیره زندگی و رفتار ائمه معصومان (ع) است، تصریح کرد: تلاش می‌شود، در اجرای برنامه‌ها به موضوع ولایت تاکید بسیاری شود.
احمدی مقابله با جنگ نرم دشمنان در انحراف جوانان را از دیگر اهداف اجرای برنامه‌های فرهنگی و مذهبی در بقاع متبرکه عنوان کرد و گفت: در شرایطی که دشمنان با شبکه‌های مختلف ماهواره‌ای در تلاش برای انحراف جوانان از خط و خطوط دین اسلام هستند، باید برنامه‌های فرهنگی متناسبی در مقابل آنها برگزار شود.
وی با اشاره به ظرفیت بالای امامزادگان و بقاع متبرکه در اجرای برنامه‌های مذهبی، افزود: برگزاری مراسمات ویژه و برنامه‌های متنوع علاوه بر شناساندن بیشتر و بهتر امامزادگان به ارتقای سطح فرهنگ، بینش و اعتقادات مردم جامعه نیز کمک خواهد کرد.
زهرا رسولی-خبرنگار بقاع نیوز-زنجان

مربوطه به : آخرین عناوین

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :