کدخبر : 4158 |
به گزارش خبرنگار بقاع نیوز از زنجان:

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان خدابنده خبر داد


بقاع نیوز:رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان خدابنده از مشارکت 450 میلیون ریالی مردم خدابنده در طرح مودت امامزاده حمزه (ع) خبر داد.

به گزارش خبرنگار بقاع نیوز از زنجان، حجت‌الاسلام حسن رضا محمدی  در جریان بازدید از نحوه ساخت و بازسازی امامزاده حمزه (ع) زاغج خدابنده، اظهار کرد: سازمان اوقاف و امور خیریه به عنوان متولی امور امامزادگان، سالانه اقدامات مختلفی در بازسازی، ساخت و توسعه امامزادگان انجام می‌دهد.
وی با اشاره به اینکه در همین راستا نسبت به ساخت ضریح برای امامزادگان و بازسازی و توسعه اطراف حرم اقدام شده است، بیان کرد: تا کنون توفیقات خوبی در بحث بازسازی بقاع امامزادگان حاصل شده است.
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان خدابنده با اشاره به اینکه در همین راستا اوقاف از مشارکت مردمی نیز بهره‌گرفته است، تصریح کرد: بهره‌گیری و استفاده از ظرفیت‌های عظیم مردمی با اجرای طرح مودت صورت گرفته است.
این مسئول با اشاره به اینکه طرح مودت با هدف توسعه و بازسازی امامزادگان اجرایی می‌شود، اظهار داشت: جذب گردشگران بیشتر و همچنین شناساندن بهتر امامزادگان به زائران خارجی و داخلی از دیگر اهداف اجرای طرح مودت است.
محمدی با اشاره به نحوه اجرای طرح مودت در امامزادگان، تصریح کرد: این طرح با بهره‌گیری از ظرفیت‌های مردمی در تخصص‌های مختلف اجرایی می‌شود.
وی با اشاره به اینکه مردم خیر شهرستان در قالب طرح مودت به صورت افتخاری با اوقاف همکاری می‌کنند، افزود: در قالب این طرح هر یک از خیرین و مردم شهرستان با هر تخصصی که دارند، اقدامات لازم را در بازسازی و توسعه امامزادگان انجام می‌دهند.
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان خدابنده در ادامه با ارائه گزارشی از نحوه اجرایی شدن طرح مودت در امامزاده حمزه (ع) زاغج، بیان کرد: تا کنون مشارکت مردم شهرستان در طرح مودت این امامزاده والا مقام 450 میلیون ریال بوده است.
این مسئول با اشاره به اینکه زیربنای بقعه امامزاده حمزه (ع)، 320 متر است، تصریح کرد: مراحل ساخت این بقعه و توسعه آن مرحله سفت کاری قرار دارد.
محمدی با اشاره به اینکه اوقاف نیز در راستای توسعه بقعه این امامزاده 50 میلیون ریال مشارکت کرده است، افزود: پس از انجام کار و فعالیت مداوم، طی روزهای آتی کار نصب استیل بر روی گنبد امامزاده به پایان خواهد رسید.
وی با اشاره به اینکه مشارکت مطلوب مردم در طرح مودت موجب پیشرفت، سریع امور شده است، گفت: مشارکت مردم و توسعه امامزاده کمک شایانی به شناساندن بهتر آن خواهد کرد.
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان خدابنده در ادامه با ارائه گزارشی از اجرایی شدن طرح مودت در بقاع امامزادگان دیگر شهرستان، اضافه کرد: پیکر 62 امامزاده والا مقام در خدابنده مدفون است، که در بسیاری از بقاع این امامزادگان طرح مودت اجرایی شده است.
این مسئول با اشاره به اینکه در قالب اجرای طرح مودت در امامزاده سید ابراهیم (ع) آغاجری 150 میلیون ریال نذورات جمع‌آوری شده است، افزود: این مبالغ برای توسعه و عمران این بقعه متبرکه هزینه شده است.
محمدی همچنین با اشاره به مشارکت یک میلیارد و 300 میلیون ریالی مردم شهرستان در طرح مودت بیت‌الرقیه (س) این شهرستان، بیان کرد: خوشبختانه با اطلاع رسانی مطلوب اوقاف شهرستان و به علت ارادت قلبی و عمیقی که مردم شهرستان به امامزادگان دارند، مشارکت در طرح مودت مطلوب است.
این مسئول با اشاره به اینکه طی ماه رمضان نیز طرح مودت در چند بقعه اجرایی شد، افزود: امیدواریم در آینده نزدیک شاهد توسعه و بازسازی بیش از پیش امامزادگان با مشارکت مردم باشیم.
به گزارش بقاع نیوز، از جمله بقاعی که طرح مودت در آنها اجرایی شده است، شامل امامزاده مریم (س) شهرکرسف و امامزادگان ام کلثوم، علی و ابراهیم (ع) روستای توپقره است.
زهرا رسولی -خبرنگار بقاع نیوز-زنجان

مربوطه به : اخبار ویژهآخرین عناوین

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :