کدخبر : 4056 |

نشست تخصصی وقف و روحانیون در شهمیرزاد برگزار شد


بقاع نیوز:نشست تخصصی وقف و روحانیون با حضور ائمه جمعه و جماعات شهرستانهای سمنان، مهدیشهر و سرخه در شهمیرزاد برگزار شد.

به گزارش بقاع نیوز، حجت الاسلام والمسلمین عبدالله واحدی وقف را یکی از سنت های ارزشمند اسلامی عنوان و اظهار کرد: در دین اسلام تاکید زیادی بر سنت حسنه وقف شده است.
مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان سمنان در ادامه عنوان داشت: در صورت نهادینه شدن این سنت حسنه بسیاری از معضلات و مشکلات اجتماعی مرتفع خواهد شد.
وی به روز رسانی مال الاجاره موقوفات را یکی از اولویت های اصلی ادارات اوقاف و امور خیریه در سطح استان بیان کرد و افزود: با بررسی های انجام شده طی سال های اخیر مشخص شد در برخی موارد در پرداخت حقوق موقوفات کوتاهی صورت گرفته و مال الاجاره موقوفات بر اساس نرخ عادله روز پرداخت نمی شد؛ لذا به روز رسانی اجاره بهای موقوفات در دستور کار قرار گرفته و توفیقات خوبی نیز در این زمینه حاصل شده است.
واحدی با اشاره به استقرار فناوری های نوین به منظور اجرای امینانه نیات واقفین گفت: طی سالهای اخیر با راه اندازی سامانه جامع موقوفات و بقاع متبرکه، کلیه اطلاعات موقوفات از جمله  تصویر وقفنامه ها، فایل بازخوانی شده وقفنامه در این بانک اطلاعاتی درج و ذخیره شده است و اطلاعات وارد شده در شش مرحله مورد ارزیابی و بررسی قرار گرفته تا با اصل وقفنامه مغایرتی نداشته باشد.
مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان سمنان به برنامه های اداره کل اوقاف و امور خیریه جهت سرمایه گذاری روی زمین های موقوفه اشاره کرد و افزود: با پی گیریهای معاونت بهره وری اداره کل و ادارات تابعه در سطح شهرستان به زودی شاهد کلنگ زنی چندین پروزه در موقوفات خواهیم بود.
وی خواستار همکاری بیش از پیش روحانیون جهت تبلیغ و ترویج فرهنگ وقف در جامعه شد و تاکید کرد: به منظور نیل به این مهم لازم است روحانیون و حوزه های علمیه پیشگام باشند.
وی در ادامه با اشاره به ارتحال آیت الله نصیری وی را یکی از روحانیون فعال در تربیت طلاب و ترویج معارف اسلامی برشمرد که عمر خویش را به عنوان مدیر حوزه علمیه در این راه سپری نمود.
حجت الاسلام قدرتی نیز از آیت الله نصیری به عنوان یکی از  مبارزین قبل از انقلاب در سمنان نام برد و گفت: این عالم ربانی از مبارزین قبل از انقلاب بود که جهت پیروزی انقلاب اسلامی و شکل گیری نظام اسلامی تلاش نموده و در دوران دفاع مقدس فرزند خود را در راه وطن هدیه کرده است و در ادامه نیز در دفاع از ارزشهای انقلاب اسلامی و منویات مفام معظم رهبری تلاش نموده است.
دبیر مجمع علمای سمنان از امت شهید پرور استان بویژه شهرستان سمنان خواست تا با حضور باشکوه در مراسم تشییع جنازه و بزرگداشت این عالم وارسته از مقام علم و فقاهت تجلیل نمایند.

مربوطه به : اخبار ویژهآخرین عناوین

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :