کدخبر : 3937 |

مدیرکل اوقاف قزوین : تکریم امامزادگان تکریم خاندان عصمت و طهارت است


حجت الاسلام نوروزی در جلسه نقد و بررسی آئین نکوهداشت آستان مقدس امامزاده حسین(ع) گفت :تکریم امامزادگان تکریم خاندان عصمت و طهارت است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امورخیریه استان قزوین ، صبح امروز جلسه نقد و بررسی آئین نکوهداشت و گرامیداشت آستان مقدس امامزاده حسین(ع) و سومین همایش ابن الرضا (ع) قزوین با حضور حجت الاسلام مصطفی نوروزی مدیر کل اوقاف و امورخیریه استان قزوین و سایر مسئولین اجرای این همایش در اداره کل اوقاف و امورخیریه استان قزوین برگزار شد.

حجت الاسلام نوروزی مدیر کل اوقاف و امورخیریه استان قزوین در این جلسه ضمن تقدیر و تشکر از کلیه اعضاء اظهار داشت : تأسی به امامزادگان و پیروی از آنها موجب ارتقای باورهای دینی می‌شود و جامعه را به سوی پاکی‌ها هدایت می‌کند.

وی بیان کرد: حضور در امامزادگان به نوعی حضور در حرم‌های اهل‌بیت(ع) است و موجب آرامش معنوی و درونی زائرین می‌شود.

وی با بیان اینکه در استان مرکزی 264 بقعه متبرکه و امامزاده در استان قزوین وجود دارد، اظهار کرد: در راستای تأکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر قطب فرهنگی شدن بقاع متبرکه اقدامات مطلوبی صورت گرفته است.

حجت‌الاسلام نوروزی با اشاره به نامگذاری این ایام به عنوان دهه کرامت تصریح کرد: برنامه‌های مختلفی ویژه این دهه در سطح بقاع متبرکه و امامزادگان شاخص استان تدوین شده است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قزوین نیز گفت: آئین نکوهداشت و بزرگداشت امامزاده حسین(ع) با هدف تثبیت و شناخت شأن و منزلت این امامزاده جلیل‌القدر و نقش و جایگاه در زمان حیات و بارگاه منور ایشان در زمان ممات در ترویج فرهنگ دینی و اهل‌بیت(ع) در منطقه برگزار شد.

حجت‌الاسلام مصطفی نوروزی  بیان کرد: برگزاری این آئین‌ها باعث توجه مردم به این اماکن و مؤثر در توجه به زیارت قبور این عزیزان خواهد بود.

وی تصریح کرد: همانطور که علمای ما فرموده‌اند باید این اماکن مورد توجه، مأمن و ملجاء عاشقان اهل‌بیت(ع) قرار گیرند و مردم در پناه این واسطان خیر و مغفرت الهی در آرامش روحی و جسمی زندگی کنند؛ لذا این همایش با همین اهداف برپاشد.

وی خاطرنشان کرد: امامزادگان پرچمداران علم و اخلاق و نشر دهندگان کرامات معصومین(ع) هستند و یقینا تكريم و بزرگداشت امامزادگان گامی مؤثر در جهت تقویت ارزش‏های اسلامی در بین آحاد مختلف مردم است.

پنجم ذی‌القعده به عنوان روز تکریم و بزرگداشت امامزادگان نامگذاری شده است.

در ادامه این جلسه ضمن مرور صورتجلسات قبل از برگزاری همایش و تصمیمات اتخاذ شده و نحوه اجرا آن و مرور دوباره نحوه برگزاری همایش در خصوص نقاط ضعف و قوت مراسم بحث و تبادل نظر نمودند.

مربوطه به : اخبار ویژهآخرین عناوین

کلمات کلیدی: ,

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :