کدخبر : 3943 |

آیت الله نعیم آبادی:سند حقانیت ما احترام به امامزادگان است


نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان و امام جمعه بندر عباس در کنگره بزرگداشت امامزادگان شهرستان دامغان گفت: سند حقانیت ما احترام ما به امامزادگان است.

به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان سمنان، آیت الله نعیم آبادی با اشاره به امانتهایی که پیامبر اسلام(ص) در بین مسلمین به جای گذاشته، اظهار کرد: قرآن و اهل بیت دو امانت گرانبهایی است که پیامبر گرامی اسلام در بین مسلمین به یادگار گذاشته اند.

وی افزود: این دو امانت ارزشمند همواره در کنار هم هستند و هیچگاه از هم جدا نمی شوند.

آیت الله نعیم آبادی علت راستی گفتار و کردار و اندیشه افراد را تمسک به قرآن و اهل بیت عنوان کرد.

وی سوره توحید را شناسنامه خدا عنوان و صریح کرد: متاسفانه افرادی هستند که برای خدا شریک قائلند و تنها پیروان مکتب اهل بیت هستند که به وصیت پیامبر عمل کردند و برای خدا شریک قائل نشدند.

آیت الله نعیم آبادی تشیع را منطقی ترین راه ها معرفی کرد و افزود: ما در انقلاب امکاناتی نداشتیم و با اهدای گل به نیروهای رژیم گذشته پیروز شدیم و امروزه باید گل معارف اهل بیت را به جهانیان اهدا کنیم.

وی گفت: هر کس این گل معطر را ببوید دیگر هیچ گلی را قبول نخواهد کرد.

نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان با اشاره به وجود امامزاده در نقاط مختلف ایران اسلامی عنوان کرد: در هیچ کجای دنیا به اندازه ایران امامزاده وجود ندارد و این موضوع نشان دهنده این است که مردم ایران بیش از همه جا دوستدار امامزادگان بوده اند.

وی برپایی کنگره بزرگداشت امامزادگان را یکی از سندهای زنده عشق مردم ایران به امامزادگان دانست.

امام جمعه بندر عباس تجلیل از امامزادگان را تجلیل از پیامبر، تجلیل از دین و تجلیل از مکتب عنوان و خاطر نشان کرد: نقشی که امامزادگان در احیای دین داشتند هیچ چیز ایفا نکرد.

وی افزود: عده زیادی در این امامزادگان با گناه خداحافظی کرده و توبه نمودند.

امام جمعه بندر عباس در ادامه گفت: کلام امامزادگان و قبورشان سراسر نور است و هر چه در شهر ها این انوار بیشتر باشد آن شهر ثروتمند تر است.

آیت الله نعیم آبادی 32 امامزاده موجود در شهرستان دامغان را ثروت واقعی مردم این شهر عنوان و تصریح کرد: هر امامزاده پاره ای از وجود پیامبر است و مردم مومن و خداجوی این شهرستان تا کنون از این سرمایه عظیم بهره برده اند.

وی خواستار تبدیل بقاع متبرکه به قطب فرهنگی جامعه در راستای نیل به منویات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) شد و خاطر نشان کرد: همه مسئولین شهرستان باید در نیل به این امر مهم اوقاف را یاری نمایند و با ایجاد موقوفات برای امامزادگان و ترویج فرهنگ نذر برای امامزادگان می توان به این امر مهم دست یافت.

وی در ادامه خواستار توسعه بیش از پیش امامزاده محمد و تبدیل شدن به قطب فرهنگی با استفاده از تمامی ظرفیتهای شهرستان شد.

آیت الله نعیم آبادی در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به نقش بی بدیل رسانه ها بخصوص رسانه ملی گفت: صدا و سیما باید با تولید برنامه های مختلف امامزادگان را بیش از پیش به مردم معرفی کند.

وی یکی از راههای مقابله با استکبار فکری را تقویت امامزادگان عنوان کرد و افزود: یکی از شیوه های ناراحت کردن شیطان، تقویت امامزادگان است.

مربوطه به : آخرین عناوین

کلمات کلیدی: ,

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :