کدخبر : 3903 |

فرماندار یزد: تاسیس مراکز فرهنگی امامزادگان در تقویت باورهای اعتقادی جوانان موثر است


فرماندار یزد در مراسم افتتاح مرکز فرهنگی قرآنی آستان مقدس امامزاده سید نصر الدین (ع) گفت: تاسیس مراکز فرهنگی امامزادگان در تقویت باورهای اعتقادی جوانان موثر است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان یزد، محمود شاکری در آئین افتتاح مرکز فرهنگی قرآنی امامزاده سید نصر الدین (ع) ضمن تقدیر از برنامه های فرهنگی اوقاف گفت: تاسیس مراکز فرهنگی امامزادگان در تقویت باورهای اعتقادی جوانان موثر است.

DSCN0232

فرماندار یزد با اشاره به ایجاد چنین مراکزی در یزد افزود: مدیریت و هدایت فرهنگی که در این زمینه صورت می پذیرد باعث تاثیر گذاری محرز این نهاد شده است.

وی اهل بیت عصمت و طهارت و فرزندان ایشان را ملجاء و پناه مردم دانست و اظهار داشت: حضور اقشار مختلف مردم در امامزادگان ظرفیت فرهنگی بسیاری را برای مسئولین ایجاد کرده است.

فرماندار یزد در ادامه این مراسم که هم زمان با هفته دولت برگزار شده بود؛ برنامه ریزی اوقات فراغت تابستانی را در شهرستان مورد اشاره قرار داد و افزود: نگاه ما به برنامه های تابستانی اوقاف در امامزادگان نگاه ویژه ای بود چرا که با برنامه ریزی مناسب در جهت جذب مخاطب و ارائه محتوای غنی، کلاس ها نتایج خوبی داشت.

وی مشارکت جوانان را در این مراکز خواستار شد و افزود: اگر می خواهیم برنامه های تاثیر گذار در این مراکز فرهنگی تداوم داشته باشد کار ها را به جوانان واگذار کنیم تا با مشارکت خود، امور را مدیریت کنند.

شاکری ابراز امیدواری کرد نظیر این مراکز در دیگر امامزادگان و بقاع متبرکه نیز تاسیس گردد.

در ابتدای این مراسم حجت الاسلام غلامرضا عادل مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان یزد هدف از تاسیس مراکز فرهنگی قرآنی در بقاع متبرکه را تبدیل امامزادگان به قطب فرهنگی دانست و افزود: تقویت باور ها ، اعتقادات و ارتقاء سطح علمی مخاطبین در این مراکز مورد نظر می باشد.

گزارش حجت الاسلام حسین زارع زاده رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان یزد ، و تجلیل از نفرات برگزیده طرح تابستانی نشاط معنوی در امامزاده سید نصر الدین (ع) از دیگر برنامه های این مراسم بود.

 

مربوطه به : اخبار ویژهآخرین عناوین

کلمات کلیدی: , ,

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :