کدخبر : 3906 |

تبیین فرهنگ رضوی در دهه کرامت در آستان مقدس امامزادگان استان همدان


مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان همدان گفت: دهه کرات فرصت خوبی است تا به بهانه آن فرهنگ غنی رضوی که برگرفته از فرهنگ غنی قرآن و عترت است، در جامعه بیان گردد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان همدان، حجت الاسلام رضا حاجی زین العابدینی ضمن گرامیداشت دهه کرامت و میلاد دو دردانه خاندان معظم رسالت و نبوت، با بیان اینکه در دهه کرامت امامزادگان استان همدان میزبان مردم شریف و متدین این استان می باشند، اظهار داشت: جشن های دهه کرامت در جوار آستان مقدس بقاع متبرکه استان همدان برگزار می گردد.

وی برگزاری مراسم های مختلف مذهبی و اسلامی از جمله جشن میلاد ائمه اطهار(ع) که در آستان مقدس امامزادان برگزار می شود را گامی مهم و اساسی برای نهادینه شدن ارزش های معنوی در جامعه قلمداد کرد.

حجت الاسلام حاجی زین العابدینی با اشاره به استقبال خوب مردم شریف استان از مراسم هایی که در بقاع متبرکه برگزار می شود، افزود: مردمی بودن این مراسمها و جشنها نقطه قوت آن بوده و می بایست تقویت گردد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان همدان با اشاره به فضای معنوی که در امامزادگان و بقاع متبرکه حاکم می باشد، افزود: این موضوع باعث گرایش مردم متدین ایران اسلامی به سوی آستان مقدس فرزندان اهل بیت(ع) شده و بر نشاط معنوی این بقاع می افزاید.

حجت الاسلام حاجی زین العابدینی یادآور شد: طبق رهنمود های مقام معظم رهبری مبنی بر لزوم تبدیل بقاع متبرکه به قطب های فرهنگی، با برگزاری مراسم ها و برنامه های منسجم فرهنگی و مذهبی این مهم محقق می شود.

وی همچنین با اشاره به اهمیت دهه کرامت نیز گفت: دهه کرامت فرصت مغتنمی است تا فرهنگ غنی رضوی در سطح جامعه تبیین و ترویج گردد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان همدان جاری و ساری شدن فرهنگ رضوی در جامعه کنونی را موجب بسترسازی در راستای گسترش بیش از پیش این مهم دانست و بر لزوم آن نیز صحه گذاشت.

مربوطه به : آخرین عناوین

کلمات کلیدی: ,

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :