کدخبر : 3844 |

نتایج آزمون اعطای مدرک به حافظان قرآن تا اواسط شهریورماه به سازمان سنجش اعلام می شود


کارشناس آموزش مرکزامور قرآنی سازمان اوقاف با بیان اینکه نتایج آزمون اعطای مدرک به حافظان ازسوی سازمان اوقاف تا اواسط شهریورماه به سازمان سنجش اعلام می شود،گفت:براساس توافق به عمل آمده با سازمان سنجش هم تاپایان شهریورماه نتیجه نهایی را اعلام خواهد کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان همدان به نقل از روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه ، حجت الاسلام سید مسعود میریان کارشناس آموزش مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه با بیان اینکه در هجدهمین دوره آزمون اعطای مدرک کارشناسی و بالاتر به حافظان قرآن کریم ، 721 داوطلب مرد و زن شرکت کردند که در مجموع از میان 452 حافظ خواهر معرفی شده ، 233 نفر از 25 تا 30 مردادماه در این آزمون شرکت کردند.

وی اضافه کرد: 269 حافظ برادر نیز از روز گذشته اول شهریورماه آزمون خود را آغاز کردند و تا پایان وقت اداری امروز سوم شهریورماه آزمون این افراد نیز به پایان می رسد که نتایج این آزمون تا اواسط شهرویرماه از سوی سازمان اوقاف به سازمان سنجش اعلام خواهند شد.

میریان گفت: این آزمون در مجموع دارای 300 نمره است که 200 نمره آن به حسن حفظ اختصاص دارد و 100 نمره آن به صحت قرائت شامل ؛ تجوید ، وقف و ابتدا و صوت و لحن اختصاص پیدا می کند که هر داوطلب برای قبولی باید حداقل 160 نمره از حسن حفظ و 70 نمره از صحت قرائت کسب کند و سازمان اوقاف به عنوان مجری برگزاری آزمون ، اسامی نفرات پذیرفته با این معیار را برای بررسی نهایی و اعلام نتایج به سازمان سنجش اعلام می کند.

کارشناس آموزش مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه با بیان اینکه افراد برگزیده در این آزمون مدرک کارشناسی قرآنی دریافت خواهند کرد و افرادی نیز که مدرک کارشناسی علوم قرآنی داشته باشند ، برای ارائه پایان نامه و کسب مدرک کارشناسی ارشد از سوی سازمان سنجش به دانشگاهها معرفی می شوند ، گفت: براساس توافق صورت گرفته با سازمان سنجش ، اسامی نفرات برگزیده تا پیش از آغاز مهرماه بر روی سایت سازمان سنجش اعلام خواهد شد.

وی در پایان خاطر نشان کرد: سازمان اوقاف تنها مجری برگزاری آزمون است و اعلام نتایج با سازمان سنجش است و داوطلبان برای نتایج ، به سازمان اوقاف مراجعه نکنند.

مربوطه به : آخرین عناوین

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :