کدخبر : 3832 |

طرح “مهر تندرستی” در شهرستان کبودراهنگ اجرا می‌شود


رئیس اوقاف و امور خیریه شهرستان کبودراهنگ از اجرای طرح «مهر تندرستی» در شهرستان کبودراهنگ به منظور کمک به بیماران بی بضاعت خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان همدان به نقل از خبرگزاری تسنیم همدان حجت‌الاسلام ابوذر عباسی با اشاره به طرح «مهر تندرستی» این طرح را از جمله کار ویژه ‌های اوقاف و امور خیریه دانست و اظهار کرد: هدف از برگزاری این طرح کمک به بیماران بی ‌بضاعت برای تهیه دارو، درمان و هزینه‌ های مربوط به بستری است که بر این اساس اقدام خوبی در حوزه بهداشت و درمان جامعه محسوب می‌ شود.

وی با بیان اینکه طرح مهر تندرستی از جمله طرح ‌هایی است که از سوی سازمان اوقاف در راستای اجرای امینانه نیات واقفان خیراندیش ارائه شده، تصریح کرد: شناسایی افراد مستحق، مطابق نیت واقفان و بهره‌ مندی آنان از اجرای نیت، ایجاد وحدت رویه برای اجرای امینانه نیات واقفین و نظام ‌مند کردن آن و همچنین اطلاع رسانی نسبت به آثار و برکات اجرای نیات واقفان در جامعه از جمله اهداف اجرای این طرح است.

رئیس اوقاف و امور خیریه کبودرآهنگ با اشاره به اینکه در گذشته بسیاری از نیازهای مردم در اجتماع از طریق موقوفات برطرف می ‌شد به اهمیت توجه به وقف متناسب با نیات روز جامعه اشاره کرد و گفت: وقف در حوزه بهداشت و درمان در هر زمان و برهه ‌ای دارای جایگاه و اهمیت بوده و موقوفاتی که در این حوزه به یادگار مانده ‌اند هنوز هم یاری‌ گر درمان مستمندان و بیماران بی بضاعت هستند.

وی با بیان اینکه بخشی از نیت موقوفه امیر نظام قراگوزلو در شهرستان کبودرآهنگ مربوط به مباحث درمانی و بهداشتی است، تصریح کرد: بخشی از درآمد این موقوفه بزرگ برای درمان بیماران بی ‌بضاعت اختصاص داده شده و در این مسیر نیز هزینه می ‌شود تا بر این مبنا بیماران کم درآمد یا فقیر از امر درمان جا نمانند.

حجت الاسلام عباسی عنوان کرد: در راستای اجرای امینانه نیت واقف خیراندیش امیر نظام قراگوزلو روز دوشنبه سوم شهریورماه امسال همایشی در کبودراهنگ برگزار می‌ شود که در آن از دست ‌اندرکاران شبکه بهداشت و درمان تقدیر شده و طرح مهر تندرستی در کبودرآهنگ کلید می‌ خورد.

وی افزود: در همایش تجلیل از فعالان عرصه سلامت شهرستان کبودرآهنگ همچنین متناسب با نیاز درمانی و مبلغ مورد درخواست بیماران بی ‌بضاعت معرفی شده توسط بهزیستی، شبکه بهداشت و درمان، حوزه ‌های علمیه و مبلغان اعزامی اوقاف این شهرستان، هزینه درمانی این بیماران توسط اوقاف پرداخت می‌ شود.

رئیس اوقاف و امور خیریه شهرستان کبودرآهنگ با بیان اینکه هزینه درمان بیماران معرفی شده از محل درآمد موقوفه مرحوم امیر نظام قراگوزلو این شهرستان تأمین می‌ شود، اظهار کرد: پیش ‌بینی بر این است که در این زمینه بیش از ۲۰ میلیون تومان هزینه شود.

مربوطه به : آخرین عناوین

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :