کدخبر : 3776 |

استاندار قزوین بر فرهنگ سازي در حوزه وقف در فعاليت هاي قرآني تاكيد كرد


به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امورخیریه استان قزوین ، به نقل از اداره کل روابط عمومی استانداری قزوین ، “مرتضي روزبه”عصر يكشنبه در جلسه تقدير از قاريان برجسته برنامه قرآني ماه مبارك رمضان اظهار داشت : در حوزه مسايل و فعاليت هاي قرآني بايستي خيلي پيش از اين وقت و انرژي بگذاريم.

استاندار قزوين افزود: در حال حاضر جايگاه قزوين خوب است و باعث ايجاد انگيزه براي تقويت اين جايگاه در تصميمات ما در استان مي شود.

روزبه در ادامه تصريح كرد: با تاسي به مطالبات مقام معظم رهبري درخصوص تقويت فعاليت هاي قرآني و ترسيم چشم انداز آينده، بايستي به برنامه ريزي مدون  در اين امر مهم بپردازيم.

استاندار افزود: ما هنوز به جايگاه واقعي نرسيديم و براي رسيدن به نقطه مطلوب بايستي تلاش كنيم.

ايشان بر نهضت و تقويت سواد قرآني در استان تأكيد كرد و افزود: و با توجه به جايگاه رفيع قرآن يك ارزيابي از وضعيت سواد قرآني در بين اقشار مختلف استان داشته باشيم تا به يك معيار و ميزاني برسيم.

وي تاكيد كرد: ما براي ارتقاء يافتن در حوزه قرآني بايستي خود را با بهترين ها مقايسه كنيم و مقايسه با ضعيف تر از خودمان باعث مي شود در جا بزنيم و پيشرفت نكنيم.

روزبه ادامه داد: بايد يك اتاق فكري در قزوين تشكيل شود تا رصد كنيم كه چه حركت با اهميت و ماندني را در استان انجام دهيم كه در سطح كشور داراي اهميت باشد.

وي افزود: علت محجور ماندن قرآن را بايد بررسي كنيم كه آيا باعث اين امر خود ما بوده ايم يا عامل ديگري در اين امر موثر بوده است؟

استاندار قزوين بيان كرد: اعتقادات مردم در امور مذهبي زياد است و اگر ما در اين امر قدم برداريم و در مسير تقويت فعاليت هاي قرآني بكوشيم مردم نيز بيشتر مشاركت خواهند كرد.

روزبه بر فرهنگ سازي در حوزه وقف در فعاليت هاي قرآني تاكيد كرد و افزود: در راستاي تقويت فعاليت هاي قرآني نيز شناسايي استعدادهاي قرآني و فراهم كردن رشد استعدادهاي درخشان قرآني و تبديل آنها به قهرمانان و چهره هاي ممتاز قرآني قدم موثري است كه مي توانيم در اين خصوص برداريم.

وي افزود: دنيا نيز به لحاظ تربيت نيروي انساني به رويكرد و جديدي دست يافته است و ما نياز بايد به اين امر بويژه در حوزه قرآني توجه داشته باشيم.

استاندار تاكيد كرد: جمهوري اسلامي بايستي بهار قرآن باشد و درصد بالاترين از جمعيت كشور بايستي حداقل روخواني قرآن را نيز بدانند.

وي افزود: بايستي قرائت قرآن در مجالس ختم بخوبي مديريت شود .

وي خطاب به حاضرين افزود: شما به عنوان متوليان قرآني نبايد قرائت قرآن را نيز منحصر به ماه رمضان كنيد بلكه به طور مستمر اين امر را انجام داده و با بسيج امكانات  و نيروها كارها و اقدامات اساسي درخصوص تقويت امور قرآني در استان تلاش لازم صورت گيرد.

مربوطه به : آخرین عناوین

کلمات کلیدی: ,

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :