کدخبر : 3766 |

اجرای باشکوه طرح ضیافت الهی در بیش از 2100 بقعه متبرکه


به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان همدان به نقل از معاونت فرهنگی سازمان اوقاف و امور خیریه: گفتگو با مدیر کل محترم فرهنگی سازمان اوقاف و امور خیریه درباره طرح ضیاقت الهی…

با اتمام ماه مبارک رمضان و پایان طرح ضیافت الهی فرصت را غنیمت شمرده و با مدیر کل محترم فرهنگی سازمان اوقاف و امور خیریه ، حجت الاسلام ناصر جوانبخت پیرامون این طرح به گفتگو نشستیم.

گفتگو با با مدیر کل محترم فرهنگی سازمان اوقاف و امور خیریه درباره طرح ضیاقت الهی

0

ماه رمضان، تجلی ضیافتی است الهی که مشتاقان لقاء حضرتش عاشقانه به سوی آن قدم برمی دارند. با اتمام ماه مبارک رمضان و پایان طرح ضیافت الهی فرصت را غنیمت شمرده و با مدیر کل محترم فرهنگی سازمان اوقاف و امور خیریه ، حجت الاسلام ناصر جوانبخت پیرامون این طرح به گفتگو نشستیم.

 

ضمن عرض سلام و خداقوت به حضرتعالی و همکاران محترمتان، لطفا بفرمایید این طرح در چند بقعه در سطح کشور برگزار شده است؟

سلام علیکم. طرح ضیافت الهی در ماه رمضان امسال به حول و قوه الهی در بیش از 2100 امامزاده در سراسر کشور انجام یافت.

 

س: تعداد جلسات برپا شده جهت تفسیر قرآن کریم در طرح مذکور (در سراسر کشور)، چند جلسه بوده است؟

در سطح بقاع متبرکه سراسر کشور حدود 1200 جلسه تفسیر قرآن کریم (در سطح 1200 امامزاده) برگزار شد که شایان ذکر است در جلسات مذکور از مفسران و خطباء شهیر و توانمند از میان فضلاء حوزه علمیه، استفاه گردیده است.

یکی از برنامه‌های اجرا شده در طرح تفسیر قرآن کریم در بقاع متبرکه در سال جاری، تفسیر سوره‌ی حجرات بود، که سوره‌ی مذکور دارای مفاهیم و موضوعات مرتبط با سبک زندگی دینی می‌باشد و در این خصوص معاونت فرهنگی سازمان اقدام به چاپ کتابی در موضوع تفسیر سوره‌ی مورد نظر نموده و جهت استفاده در جلسات تفسیر به استانهای سراسر کشور ارسال گردیده است.

 

 

س: تعداد جلسات محافل انس با قرآن کریم، چند جلسه بوده است؛ و نسبت به محتوا و سبک اجرای محافل مورد نظر، توضیحاتی را عنایت بفرمایید؟

یکی از ویژه‌برنامه‌های طرح ضیافت الهی اجرای محافل انس با قرآن کریم در سطح 1848 بقعه متبرکه (از مجموع بقاع متبرکه سراسر کشور) با حضور قراء مدعو از کشور مصر و از میان قراء بین‌المللی کشورمان، بوده است. برنامه مذکور با استقبال پرشور جوانان و آحاد مؤمنین روزه‌دار مواجه گردیده و با بهره‌مندی از اساتید و قراء شهیر، جوّی بسیار نورانی و مؤثر در جهت ارتقاء سطوح معنوی ایجاد گردید که دلهای نورانی جوانان را به معراج و سرور معنوی رهنمون گشت.

 

س: در مورد جلسات جزءخوانی و ترتیل‌خوانی صحبت بفرمائید؟

در طرح ضیافت الهی در سطح 1723 بقعه متبرکه برنامه ترتیل‌خوانی و جزءخوانی ختم کل قرآن کریم اجراء گردید و در برخی از امامزادگان شاخص سراسر کشور این مراسم به صورت استانی (و بعضاً ملی) توسط رسانه‌های کشور، به صورت زنده پخش گردید. و در این میان در سطح 1828 بقعه متبرکه در شبهای مبارکه قدر مراسم ویژه ترتیل‌خوانی سه سوره‌ی عنکبوت، روم و دخان انجام پذیرفت و طبق روایات موجود تلاوت این سه سوره‌ی مبارکه در لیالی قدر مورد تأکید می‌باشد.

ضمناً مراسم مناجات‌خوانی در قالب دعای ابوحمزه ثمالی و دعای افتتاح در سطح 400 امامزاده در سراسر کشور اجرا گردید. و هدف اصلی از همه‌ی این امور ایجاد فضای قرآنی و بهره‌مندی مؤمنین و مردم جامعه از فضای قرآنی ماه رمضان، ماه بهار قرآن، می‌باشد.

 

س: برگزاری نماز عید فطر را در سطح بقاع متبرکه چگونه ارزیابی می‌کنید و سازمان اوقاف در برپایی راهپیمایی روز قدس چه اقداماتی صورت داده است؟

آخرین ویژه برنامه‌ی طرح بزرگ ضیافت الهی برپایی نماز عید سعید فطر است که در بیش از 1500 بقعه متبرکه در سراسر کشور، صورت پذیرفت. مراسم پرشکوه راهپیمایی روز قدس با حضور مدیران و معاونین و رؤسای ادارات و کارشناسان محترم اوقاف کل استانها با انجام تبلیغات محیطی مناسب در سطح در سطح استانها و شهرستانهای سراسر کشور، برگزار گردید. و با توجه به جنایات اخیر رژیم صهیونیستی در کشتار و نسل‌کشی مردم مسلمان و بی‌دفاع غزه و تأکیدات مقام معظم رهبری دام‌ظله و مراجع عظام تقلید، در بعضی از استانها با برپایی نمایشگاه فرهنگی با استفاده از قالب هنر و رسانه، بر روشنگری جهانیان در قبال جنایات صورت پذیرفته توسط رژیم صهیونیستی اقدام گردید.

مربوطه به : اخبار ویژهآخرین عناوین

کلمات کلیدی: ,

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :