کدخبر : 3741 |

ضریح جدید امامزاده محمد بن حسن الیگودرز به دست اصفهانی ها ساخته شد


امامزاده محمد بن حسن علیه السلام یکی از امامزاده های واجب التعظیم و صاحب کرامت، شهرستان الیگودرز استان لرستان است.

به گزارش صاحب نیوز به نقل از پایگاه خبری شهرستان تیران و کرون “سفیر تیران” صبح امروز کاروان رونمایی از ضریح جدید امامزاده محمد بن حسن علیه السلام معروف به مومد حسن که در بخش بشارت شهرستان الیگودرز استان لرستان واقع است، از شهر تیران عبور کرد و مردم از این کاروان استقبال کردند.

مسئول کاروان انتقال ضریح مطهر و بازرسی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان لرستان در گفتگوی کوتاهی با خبرنگار پایگاه خبری این منطقه گفت: امامزاده محمد بن حسن یکی از امامزاده های واجب التعظیم و صاحب کرامت، در بخش بشارت شهرستان الیگودرز است.

به گفته مسلم رضایی، از آنجا که این امامزاده بسیار صاحب کرامت است و مردم بویژه  استان های لرستان، خوزستان، چهارمحال و بختیاری و اصفهان حوائج مختلفی از این امامزاده گرفته اند مورد توجه مردم این مناطق است.

وی  در ادامه بیان کرد:  اداره کل اوقاف و امور خیریه استان لرستان در اقدامی خداپسندانه و در تحقق فرمایش های مقام عظمای ولایت مبنی بر تبدیل بقاع متبرکه به قطب فرهنگی در تیرماه سال گذشته عملیات احداث بقعه متبرکه را شروع کرد و ان شاء الله امسال شهریور ماه،  پنجم ذیقعده مصادف با روز امامزادگان صحن متبرکه آقا امامزده محمد بن حسن در زمین به مساحت یکهزار و ۶۰۰ متر مربع در دو طبقه احداث و  به بهره برداری  خواهد رسید.

مسئول کاروان اتقال ضریح مطهر افزود: با توجه به این که صحن جدید ساخته شده و ساختمان جدید احداث شده است اداره اوقاف وامور خیریه با همکاری خیران اقدام به ساخت ضریح مطهر آقا محمد بن حسن به همت هنرمندان چیره دست اصفهانی در  ابعاد۳*۲ متر با اعتباری بالغ بر ۷۰ میلیون تومان کرد.

وی  افزود:  این ضریح در کاروانی که از طرف اداره اوقاف و خیران و همکاری مردم عزیز منطقه تدارک دیده شده است، بعد از عبور از شهرستان های استان اصفهان و لرستان ان شاء الله تا اوایل هفته آینده در صحن جدید امامزاده محمد بن حسن نصب خواهد شد.

 مسئول کاروان انتقال ضریح مطهر خاطر نشان کرد: استقبال پرشورمردم منطقه خصوصا در اصفهان ،خمینی شهر،  یزدانشهر، نجف آباد و تیران چشمگیربود که من از همین جا، از طرف کاروان انتقال ضریح مطهر امامزداه از همه عزیزانی که با ما همکاری کردند تشکر می کنم.

مربوطه به : اخبار ویژهآخرین عناوین

کلمات کلیدی: ,

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :